| Ruxandra15 a întrebat:

Heei. Vreau sa imi pictez o husa de telefon. Intrebarea mea este, ca sa nu se stearga la apa cu ce o pot picta? Si daca dupa un timp ma plictisesc de model, cum sa il sterg?

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca husa de telefon este din textil, poti picta cu culori speciale pentru textile (culori mate).

Daca husa de telefon este din piele sau imitatie, poti face cu culori speciale pentru asa ceva sau cu culori acrilice si apoi dai cu un spray lac sau un vernice pentru acrilice. Acestea le poti cumpara de la magazinele care au materiale de pictura sau de pe net.

Modelul atat lucrat cu cele mentionat mai sus nu se mai poate inlocui cu un altul, decat sa iei mai multe huse si sa-ti faci mai multe modele, sa le porti dupa starea ta de spirit.

P.S. Oja va sari singura intr-un final.

| FlorinCiokan a răspuns:

Cu Marker incearca. Eu asa am facut pe o husa de plastic happy Si se si duce jos...

| Ruxandra15 explică (pentru FlorinCiokan):

Daca ploua, la apa se duce marker-ul.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Ruxandra15):

Daca ploua? Cand ploua scoti telefonul din buzurar si te joci talking tom in ploaie laughing)? Si daca ai face asta husa e pe spate WTF

| Ruxandra15 explică (pentru FlorinCiokan):

Nu pot traii fara sa scriu mesaje cel putin un mesaj la cateva minute. Deci scriu mesaje si cand ploua si e logic ca ajung cateva picaturi si pe husa. Sau cand vorbesc la telefon si crede-ma vorbesc cu orele.

| kiri11 a răspuns:

Marker-uri sau tot felul de vopsele. De scos le scoti cu acetona.

| Minimalistul a răspuns:

Cred ca cel mai bine o vopsesti cu lac, iar daca vrei sa o scoti dai cu acetona peste.
Daca la unghii merge, la huse de ce nu, nu?

| Ruxandra15 explică (pentru Minimalistul):

La asta ma gandeam si eu. Nu vreau sa o fac toata, vreau sa ii fac un model de sugar skull. Dar pensulele de oja sunt groase, oare cu una de pictura marimea 0 sau 1 pot?

| Minimalistul a răspuns (pentru Ruxandra15):

De ce nu? Din cate stiu eu lacul de unghii este destul de dens incat sa nu curga de pe pensula.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Minimalistul):

Daca husa este o anumita culoare si cu acetona se poate pierde si vopseaua cu care a fost facuta husa din fabricatie si astfel duce la deteriorarea acesteia. Unghia nu este precum o husa, cat nici husa nu este o unghie!