| Okin14 a întrebat:

Hei! Am 14 ani, 51 kg, 1.65-1.66...
Acum 1 an aveam cu 8-9 kg in plus.
Am facut exercitii, am renuntat la paine si dulciuri ..si am slabit.
E o diferenta intre pozele de anul acesta si anul trecut. mai trebuie sa mai slabesc? Cum sa ma mentin aşa?

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Esti in crestere, asa ca greutatea normala pentru înaltimea ta este situat între 5 si 84, 9 este asociat cu riscuri reduse de boli la majoritatea persoanelor. Cel mai bine este sa-ti mentii greutatea, pentru a ramâne în forma, încearca sa ramâi în intervalul 5-85, evitând pe cât posibil sa te situezi în una din cele doua extreme.

Greutatea ta trebuie să se încadreze între 43, 54 şi 64, 48 kg.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ar trebui sa ai 40kg.

| Okin14 explică (pentru FatUglyVirgin):

Nu aş fi prea slabă? laughing... Deja mi se zice că sunt ( eu una mă consider oke, nici grasă, dar nici slabă )

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Okin14):

Atunci de ce ai mai pus intrebarea?

| Okin14 explică (pentru FatUglyVirgin):

Vreau să aflu şi părerea celorlalţi, de aceea te-am întrebat dacă nu aş fi prea slabă la 40 de kg...

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Okin14):

Atat ar trebui tu sa ai la un raport inaltime/greutate

| AlinG5 a răspuns:

E bine asa cum esti, dar incearca sa te mentii daca vrei sa ramai asa si sa nu te mai ingrasi. happy

| diasasak a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 6 seara si in rest mananca mai multe salate asociate cu mancarea.