| AndrevaTeodorova a întrebat:

Hei, am 16 ani ( fac 17 sambata ), 1.74 inaltime si 61 kg acum o luna aveam 70 dintr-o problema m-am ingrasat brusc ( acum 5 luni aveam 52 ). Am slabit intr-un interval oarecum rapid ( intr-o luna 9 kg ) dar vreau sa ajung la greutatea initiala pe care o aveam acum 5 luni dar nu stiu de ce nu pot sa scad in greutate avand acelasi stil de viata ( intervalul in care am slabit cele 9 kg ).
Cine stie o dieta rapida de 2 luni maxim in care as putea slabi 9-10 kg sau cine a trecut prin asta sa-mi lase mesaj, va rog.
Dau fuuuuuuuuunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Slăbesti rapid, ai sa te ingrasi din rapid! eu, am dat 20 de kg jos in 6 luni de zile deci c am 3 kg si ceva pe luna! am slabit mancand orice dar pana in ora 18, dupa care, daca iti este fomica, mai bei un pahar de apa cu inghitituri mici! ma mentin cu 20 de kg mai putin de 6 ani! stomacul se va invata cu acest mod de viata si dupa ora 18 nu vei mai simtii de nevoia de a manca! zi minunata sa ai si nu slabiiiiii rapid! incearca cum ti am spus! orice pana in ora 18!

| AndrevaTeodorova explică (pentru Cezar_Ciobanu_1967):

Multumesc de sfat :*

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns (pentru AndrevaTeodorova):

Cu placere! dupa amiaza placuta!

4 răspunsuri:
| GossipGirL93 a răspuns:

Intervalul cela care zici că ai slăbit aşa repede 9kg intro lună cam mult pentru o lună cred că ai slăbit brusc si nu corect de aia acum e mai greu să slăbeşti.Ce iti recomand eu acum cît este vara foarte uşor să ţii o dietă, exclude tot ce e prăjit înlocuind cu fierberea exclude cartofii şi pîinea(îngraşă foarte tare) mănîncă cît mai multe salate, fructe, legume la grătar, exclude dulciurile categoric bea cît mai multă apă chiar dimineaţa cum te trezeşti bea un pahar înainte de a lua micul dejun credeama dacă ţii strict în 2 luni cum nici nu au fost aceste kg! baftă

| AndrevaTeodorova explică (pentru GossipGirL93):

Am exclus tot ce tine legat de prajit, nu mananc paine decat 2 felii maxim de paine prajita si beau 2-4 l de apa pe zi
Oricum multumesc