| Antogirl a întrebat:

Hei.
Am 16 ani si am inceput sa ma epilez de 1 an sau 2. Faza e ca fara sa-mi dau seama am facut-o si mai sus de genunchi iar acum arata urat. Nu vreau sa ma epilez din nou pentru ar arata din ce in ce mai rau. Ce sa fac? Mai ales ca vine vara si nu ma pot ascunde in casa.
Va rog sa ma ajutati, ar fi ok daca as vopsi firele de par sau ceva? Stiu ca pare ciudat dar habar n-am ce-i de facut. Multumesc mult

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

La 16 ani poti sa te epilezi linistita si mai sus de genunchi. Daca le vopsesti oricum se vad. E nasol, pe bune, epileaza-te.

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa te epilezi peste tot daca esti fata, cum sa se vadă urat daca te epilezi si mai sus de genunchi? Daca esti băiat poti face acelasi lucru, nu deranjează pe nimeni si stă de estetica ta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te epilezi peste tot. Chiar daca inainte firele alea de-abia se vedeau si erau fine tot trebuie epilate.Cel mai bine mergi la cosmeticiana si te epilezi cu ceara.

| AnaMariaAurelia a răspuns:

Poti folosi apa oxigenata pe care o poti lua de la farmacie. Aceasta va decolora parul, dar daca esti o persoana cu un ten inchis la culoare nu iti recomand. Sau daca nu vrei aceasta metoda ai putea sa folosesti benzi de ceara sau un epilator. Doare putin dar nu va mai creste asa des si asa de repede. Sper ca te-am ajutat. Funda?