| anonim_4396 a întrebat:

Hei:* Am de gand sa imi cumpar un incalzitor de ceara (roll on ). Vreau sa stiu daca se poate folosi pentru epilarea in zona inghinala. Daca nu, de ce? Funda

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Iti spune exact in instructiuni daca il poti folosi sau nu. E destul de riscant pentru ca e zona foarte sensibila si benzile de ceara sunt dure mai ales calda pentru acea zona. Dar sunt persoane care folosesc, deci daca n-ai pielea prea sensibila, nu cred ca e problema. Eventual poti testa pe o portiune mai mica de piele sa vezi cum reactioneaza.
O seara faina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat cu ceara facuta din zahar care nu ajunge la temperaturi asa ridicate ca si ceara si tot mi s-a parut mult prea fierbinte. Daca tu crezi ca suporti poti sa folosesti dar cred ca cel mai bine ai incepe cu maxim 3 sedinte la salon decat sa experimentezi tu.