| MeowwPisic a întrebat:

Hei! Am o intrebare. Vreau sa imi deschid culoarea parului,eu sunt un saten deschis si as vrea sa ma fac mai blonda, dar nu vreau sa ma decolorez.Credeti ca daca folosesc nuantator blond se va deschide culoarea parului meu?

6 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Am auzit ceva gen : il dai cu suc de lamaie si dupa stai la soare si cica se deschide. Acum nu stiu, nu am incercat.

| Resurrection a răspuns:

Da. Sau il poti oxigena dar exista riscul sa il arzi

| MeowwPisic explică (pentru Resurrection):

Am incercat dar ceva fac gresit ca nu iese

| Resurrection a răspuns (pentru MeowwPisic):

Mai incearca..nu stiu altceva.

| AliG a răspuns:

Nu, nu se va deschide! Si eu am avut parul tau si ca sa ajung blonda m-am vopsit de cateva ori pentru culoarea dorita. Incearca vopsea blond deschiv, oricum nu va priende cine stie ce, dar macar ti se va deschide culoarea.

| Andamibmib a răspuns:

Salut..eu personal am parul saten si am incercat sa ma fac cu un nuantator blond, in schimb nu am observat vreo diferenta..adevarul e ca depinde si de par. In fine, am vazut la o prietena care si-a facut o masca cu miere de albine, ulei de masline, lamaie si galbenus de ou ca si-a deschis culoarea, nu foarte mult dar la ea se vedea diferenta. Incearca poate ai noroc...