| AndreeaMaria5627 a întrebat:

Hei! Am o problema cu parul meu. Cand eram mica aveam parul foarte carliontat si imi statea foarte bine, insa acum un an m-am tuns in scari si parul meu arata ca o matura. Era oribil. Si cu timpul nu a mai fost asa de carliontat. Sunt niste... vartejuri foarte ciudate. De curand m-am tuns, iar in scari si in V, deoarece am o prietena care s-a tuns la fel ( avaem aceeasi marime a parului, insa parul ei e mai carliontat), eu, in continuare arat oribil. Mereu, cand ma piaptan, se face urat, iar daca nu il piaptan e incalcit. Am incercat sa ma dau cu balsam de cateva ori, insa nu a mers. Va rog, spuneti-mi o metoda sa nu mai fie ca o matura, va rog.

Răspuns Câştigător
| allynaalllyna a răspuns:

Lasa-l sa creasca.o sa arate mai bine, si taie varfurile o data la 3-4 luni, poti sa incerci si ulei de ricin cu 2-3 lingurite de ulei de masline..si ca sa creasca mai repede spalate la 2 zile pe cap si tine`l impletit...