| DiDiShOoR989 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema, am parul foarte inspicat pana aproape de radacina, nu este tot asa dar se vede destul de urat si nu stiu ce sa ii fac.Ideea e ca nu vreau nici sa ma tund foarte scurt! Am incercat o masca cu ulei de ricin, mi-am tuns varfurile, dar cum spuneam este inspicat pana aproape de radacina. sad Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| bluestrawberries a răspuns:

Daca nu vrei sa te tunzi mergi la salon si fa-ti tratament cu keratina. Eu am dat 500 de lei pentru par lunga pana sub sani si destul de des. A aparut acum botoxul pentru par, nu e injectie, il aplici pur si simplu ca vopseaua de par. Nu stiu cat costa, dar mi se pare ca e mai ieftin decat keratina.happy Parul trebuie tuns la o luna, doua sa nu fie foarte ars. Cand iti faci parul cu placa sau orice aparat care ti-l arde foloseste o protectie termica (alea cu keratina sau colagen sunt bune). Ai grija cu ce sampon te speli, ar fi de preferat ceva care sa nu contina parabeni si sa fie tot pe baza de keratina sau colagen, foloseste balsam si o data pe saptamana o masca pentru par deteriorat. Sunt doar cateva sfaturi, daca mai ai intrebari o sa iti raspund. Bafta.happy

| DiDiShOoR989 explică (pentru bluestrawberries):

O alta solutie in afara de acest tratament cu keratina exista, de exemplu daca-l filez rezolv ceva? o.O

| bluestrawberries a răspuns (pentru DiDiShOoR989):

Nu prea stiu si nu pot sa vorbesc asa. Eu am folosit keratina si stiu ca se merita banii. Botox pentru par si-a facut o prietena si e foarte multumita. Daca il filezi o sa iti ia o parte din parul deteriorat dar nu cred ca pe tot. Foloseste masti, balsam si sampon pentru par deteriorat, incearca sa foloseti din alea fara parabeni, habar nu ai cat rau fac chimicalele din sampon. Poti sa iti faci masca asta acasa, eu o folosesc o data pe saptamana, e geniala.
https://www.youtube.com/watch?v=AMRqcLREk7o

| DiDiShOoR989 explică (pentru bluestrawberries):

Multumesc mult ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un salon de specialitate.