| Noonehereyet a întrebat:

Hei! De un timp am inceput sa-mi indrept parul cu placa si chiar daca folosesc spray antitermic tot are un aspect ars cand nu este intins. Imi puteti spune masti naturale/din comert sau uleiuri care m-ar putea ajuta? multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e chiar nevoie să ți-l îndrepți mereu?

| lolyanna a răspuns:

Uleiul de cocos si cel de argan sunt hranitoare si hidrateaza parul pentru a nu mai fi asa de uscat.Cu o seara inainte de a te spala fa-ti o masca cu ulei de cocos si lasa-o pana dimineata iar apoi dupa ce ti-ai uscat parul poti sa te dai pe varfuri cu ulei de argan, dar sa ai grija sa nu fie prea mult, pentru ca dupa poate sa para gras.Inainte foloseam si alte uleiuri dar la salon mi-a spus ca cel de cocos este destul de hranitor si singur.O zi fainawinking

| WirackAndreea a răspuns:

Nu il mai indrepta cu placa, pentru ca nu este asa bine, insa... Daca vrei sa iti indrepti parul, dupa ce te speli cu parul umed indreapta-l cu feonul si piaptanul, are un efect mult mai frumos si o sa ai parul drept pe o durata lunga de timp.

| Morar_Stefan_1973 a răspuns:

Pai :
1.E prea incalzita placa
2.Il indreptati prea des

| Axinte_Irina_2002 a răspuns:

Nu trebuie sa mai pui mana pe placa pentru ca o sa-l arzi si mai tare! Poti folosi o masca cu masline de la Avon si un ser pentru varfuri despicate tot de la Avon, iar daca nu merge poti sa-ti faci masti naturiste din ulei de masline cu maioneza sau ulei de masline cu ou.