| Instagrama a întrebat:

Hei,fetelor..am un creion de ochi albastru super,ada! Problema este ca ma fac mereu cu el ca mi place mult si pe sus,si pe jos, dar se intindesad si plus de asta sus mi se atinge mereu si se intinde urat ce sa fac sa nu se mai intinda asa tare?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As recomanda sa te faci cu o crema pe fata, crema obisnuita, iar dupa ce intra in piele sa te dai cu putina pudra pe peoape, apoi sa te dai cu creion. Asa se va fixa culoarea si nu se va mai intinde pentru ca ai pudra - care este fixata cu ajutorul cremei cu care te-ai dat la inceput.
Sper sa te ajute.

| Instagrama explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc..mersii :*

| capricc a răspuns:

Normal ca ada se intinde happy

| Petruts a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi lucruri de calitate!

| lau90 a răspuns:

Ai putea incerca sa folosesti un primer de pleoape inainte ori sa fixezi creionul cu fard in aceeasi nuanta.

| meatloaf a răspuns:

Trebuie sa folosesti o pudra inaintea utilizarii creionului.Un tip pentru intensificarea culorii, daca te intereseaza, este sa-i arzi putin varful cu bricheta si dupa ce se raceste sa te dai cu el.