| BiancaDenisa a întrebat:

Hei hei! :* dada, stiu ca e plin site-ul cu intrebari despre tinuta din prima zi de scoala, dar am si eu nevoie de ceva sfaturi, mai ales ca sunt boboaca :3
Ma gandeam sa ma imbrac cu o fusta, dar nu stramta, mai vaporoasa, o bluza (aici nu stiu, sa imi iau o bluza simpla, cu modele, camasa thinking ) si deasupra o geaca de blugi. In picioare balerini, un ceas dragut, cercei mici, si ma gandeam sa imi fac bucle, mi se pare ca coafura asta da un aer asa...mai dragalas. De machiat...nimic strident. Ceva cu nuante de bej/crem, putin rimel si un gloss natural.
O fi bine cum m-am gandit sa ma imbrac? Imi puteti da si alte idei? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| AcelasiOm12 a răspuns:

Depinde cat de bogata este imaginatia ta si daca stii cum sa le combini nu ai de ce sa iti faci atatea griji... Arunca si un ochisor aici :)) https://www.youtube.com/watch?v=5At8Fd02Z5Q

Have a nice day! :)

4 răspunsuri:
| Ritsuko a răspuns:

Eu deja mi-am ales cum ma duc.laughing
Am zis ca nu ma duc cu fusta sau pantaloni scurti, nu vreau sa creez niste pareri deplasate.Eu ma imbrac in niste blugi, tenisi, un tricou mai dragutel si atat. Vreau sa par normal.La machiaj sunt de acord cu tine.Depinde si de vreme, cred ca o sa mergem de dimineata atunci si o sa fie frigut pentru fusta.

| OtakuShoujo a răspuns:

Super dragut! Iti sugerez sa incerci uniforme japoneze, ceva de genul. O fusta plisata/in carouri, cu camasa, fundita/cravata cam asa :https://www.google.com/......ps?/search
Eu asa ma imbrac.

| Yssy12 a răspuns:

Eu voi merge cu un maiou alb, o fusta putin de tot mai sus de genunchi, neagra, si un fel de jacheta mai larga :* Si balerini

| Kristinnaaa a răspuns:

Bună, Bianca,

Poți vedea aici câteva idei de ținute, sper să-ți placă :) :

http://sanduirina.com/back-to-school-10-tinute-stylish-la-preturi-mici/

Mult succes în noul an de școală!