| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am 13 ani si m-am gandit sa ma epilez inghinal, as putea sa incep de la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Eu zic ca da. Adica eu am inceput mult mai devreme happy numai ca ai grija sa nu incepi din prima cu bigul, ci cu crema happy

| anonim_4396 explică (pentru DomnishoaraTPU):

Eu zic ca v-as bate pana va iese asta din cap.ce va trebuie voua epilat inghinal, la 13 ani? Nu va sta capul la altceva decat la epilat, chestii legate de sex.Nu aveti parinti, ei stiu ce aveti voi in cap?

| NoNameqed a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca stiu, du-te si impusca-te, nu mai suntem in anii 80, cum ai scapat de acolo? Pun pariu ca esti o\un paros\paroasa, nu e problema ta ce facem noi, sunt chestii legate de igiena, dar mnoa, pun pariu ca parintii tai nu te lasa sa faci nimic din toate lucrurile care tin de igienastraight face impusca-te si scapam de tine oricum nu ducem lipsa sunteti destuistraight face

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramon, te înţeleg.
Cred că în afară de noi doi, la întrebarea asta o să răspundă numai piţipoance.
Cred că şi astea două care te-au judecat sunt vreo două piţipoance, dar, asta este.
Ce pot să spun, suntem în 2015 şi cică prostia e la modă.

| anonim_4396 explică (pentru DomnishoaraTPU):

Ele vorbesc de igiena.Cum ca ar fi igienic sa te epilezi inghinal.Gresit.Igiena e apa si sapun. Copile de 13 ani care nu se gandesc la altceva decat la zona intima.Bat examene de capacitate la usa, examene care le hotarasc viata si ele se gandesc la zone intime.Macar de punea o intrebare din teme, ajutam cu placere.

8 răspunsuri:
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Voi aţi înnebunit de-a binelea!
La 13 ani? Elipare inghinală? DOAR DACĂ MERGI LA MARE!
Îţi spun din propia experienţă:
La mine mama a încercat să epileze inghinal şi la subraţ, DOAR O DATĂ deoarece mergeam la mare şi mi-era ruşine să nu se vadă urât şi mi-a crescut părul la loc cu DUIUMUL!
DECI, DACĂ MERGI LA MARE, DA, CA SĂ NU SE VADĂ URÂT, DAR DUPĂ ACEEA SĂ NU MAI INTRI PE TPU.RO SĂ NE MAI SPUI CĂ ŢI-A CRESCUT PĂRUL LA GREU!
Cu bine!

| anonim_4396 explică (pentru DomnishoaraTPU):

Sigur creste mai repede, deoarece ii tai varful. exact ca parul, ii tai un pic varfurile pentru a mai creste.Inca nu isi dau seama ce vor sa faca. Si chiar dca merg la mare, la 13 ani nu cred ca au parul asa de crescut incat sa se vada.cat par au ele in zona intima la 13 ani?

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut! :)
Ţinând cont de avertismentul meu, şi suportând consecinţele, vei vedea cum este să te epilezi. Dar te voi ajuta.
Consider că eşti destul de mică să foloseşti epilator, sau benzi de ceară ori cremă depilatoare, aparatul de ras este cel mai bun. Trebuie să te razi atât inghinal, cât şi la subraţ.
Pentru început, foloseşte un aparat de ras de la Venus. Vezi aici cum arată:
http://www.gilettevenus.com/
Apoi, pentru a preveni iritaţiile, poţi folosi o cremă hidratantă sau apă termală de la Avene:
http://www.eau-thermale-avene.ro/
E destul de scumpă, dar vorbeşti şi tu cu ai tăi, spune-le că este cea mai bună cremă din lume, şi că un tub de acela îţi ajunge o lună-două, chiar trei. Un anotimp întreg!
Mai multe sfaturi despre epilat inghinal şi nu numai găseşti la :
http://www.noifetele.ro/articol/metode-de-indepartare-a-parului/
Baftă!

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Ramon, care ar fi problema ta ca fata vrea sa se epileze inghinal? Bravo ei ca vrea sa se ingrijeasca. Ce e asa rau in asta? Ar fi frumos sa se duca la piscina, ca tot vine vara si sa ii iasa flocii prin slipi? Si cine a zis ceva de sex? Nu mai vorbi de aiurea. Daca ai fi fost fata ai fi inteles.