| BellaElla117 a întrebat:

Hei TPU happy
Am aproape 14 ani si as vrea sa folosesc fond de ten sau bb cream! Am cateva cosuri pe frunte si as vrea sa le acopar cumva! Ce imi recomndati, fond de ten sau bb cream? Si ce bb cream/ fdt recomandati( exemple)?! Va multumesc mult❤️
Dau funda celui mai detaliat si bun raspuns

Răspuns Câştigător
| SorayaYG a răspuns:

Daca vrei neaparat sa folosesti, e de inteles, cosurile sunt foarte inestetice. Cu conditia sa te demachiezi cand ajungi acasa si sa folosesti produse pentru cosuri.
Eu folosesc stay matte de la rimmel, e potrivit pentru tenul gras si e foarte ieftin plus ca acopera cosurile foarte bine.

7 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa te dai cu niciuna dintre ele. Nu te ingrijora in privinta cosurilor. Toate fetele au avut candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apă şi şampon, sau săpun.
Eşti copil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca e copil trebuie sa-si usuce tenul cu sapun sau sa-si inmulteasca cosurile cu sampon? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,există şi cremă hidratantă, chiar şi ceaiuri.

Mă refeream la faptul că e prea mică pentru fond de ten şi nu are ce face cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri foloseste crema asta de la Membra, costa 7-8 lei si o gasesti in farmacie sau plafar :
https://www.catena.ro/assets/uploads/product_images/21b22-4662.jpg

| Sase a răspuns:

Nu vad de ce nu ti-a recomandat nimeni BB Cream. Mi se pare de 10 ori mai bun pentru pielea sensibila. Poate asta e doar experienta mea, dar fondul de ten mi-a agravat mereu problemele cu tenul, pe cand cu BB cream n-am avut nicio problema.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Am vazut raspunsurile si niciunul nu te ajuta. Raspund pentru ca sunt in aceeasi situatie ca tine. orice ar zice cineva, e nasol sa ai cosuri. Nu stiu ce sa iti recomand, dar personal folosesc fond de ten Affinitone de la maybelline care e combinat si cu pudra.