| Oana_Fofircă_1997 a întrebat:

Am o problema, am avut un cos in zona nas-frunte,nu stiu cum sa explic pentru a intelege laughing. in fine. Si era sub piele si tot am incercat sa scap de el. In prima faza am inceput sa presez cu putin spirt ca mai apoi sa continui cu ceai de musetel,insa acesta era putin fierbinte si ca desteapta nu am schimbat acel demachiant folosit mai intai cu spirt si tot am apasat si tot asa in speranta ca acel cos se va micsora. Dar faza e ca de la cosul acela am capatat o pata aproximativ cat un " buric "de deget. Si este asa rosie-maro si tot am incercat cu diferite creme de pete, ceva stick de la oriflame si tot asa.dar fara niciun rezultat. Ce ma enerveza si mai tare este ca asta mi s-a intamplat in jurul sarbatorilor de iarna si nici pana in prezent nu am scapat de aceea pate/arsura/cicatrice ca nici nu stiu cum sa o numesc. Si atunci cand ma dau cu fond de ten se acopera dar in timpul zilei se " curata " si nu vreau sa apelez mereu la fond de ten venind acum si vara bla bla...

in fineee, ce vreau eu sa va rog este daca ma puteti ajuta cu un mic sfat, ceva tratament/unguent " miracol " laughing.

Funditaaa :*

2 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Iti recomand un control facut de un medic dermatolog. Pot fi mai multe cauze si probleme in zona aceea. Poate fi o simpla pigmentare sau chiar un chist.

| o1cristina a răspuns:

Sa vezi un dermatolog e cel mai sigur, dar este si un tratament de la Oriflame care face minuni cu petele. Este mai scump, dar merita.