| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa imi fac dread-uri, dar cum e treaba cu ele? Cum imi fac parul inapoi, se perie sau nu etc :v

4 răspunsuri:
| AdelinaDinu1996 a răspuns:

Buna,odata ce ai luat decizia de a iti faci dreaduri iti trebuie un sampon special pentru a te spala, parul nu mai poate fii reparat decat prin tunderea cheala a scalpului, funda? :* P.s: Nu iti recomand dreaduri!

| ItWasntMe a răspuns:

Oh si eu am avut, cand l am desfacut am gasit tot felul de chestii in el, frunze, crengi cu toate ca s obsedata de par si sa fie curat (nu stiu cum s-a intamplat) si dupa ce m-am plictisit de el am incercat sa-l desfac dar parul am vazut ca era tot ars, uscat asa ca l-am tuns bob.Prietenei mele nu i s-a distrus parul asa tare, inca-l are lung dar e cam super frizzy si uscat dupa ce si-a desfacut dreadurile.

| ElenaVodrea1 a răspuns:

Bună! Am avut și eu dread-uri, nu îți prea recomand. Nu se pot peria, dacă vrei sa scapi de ele trebuie sa te tunzi happy Dar dacă îți dorești neapărat, poți sa îți faci dread-uri temporare, se duc la spălat. Cum am mai zis, cele definitive trebuiesc tunse. Funda? happy

| ElenaVodrea1 a răspuns:

Bună! Am avut și eu dread-uri, nu îți recomand să îți faci. Dar dacă îți dorești foarte mult, poți face din cele temporare, care se duc la spălat. Cele definitive trebuiesc tunse. Funda? happy