| RockRox a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa va cer o perere. Eu sunt o persoana mai ciutadata si as vrea sa stiu ce este in gandul vostru cand vedeti oameni pe strada imbracati mai ciudat si incaltati de la Jeffert Campbell sau Creepers (astea mi-au venit in minte pe moment) pentru ca mie mi se pare total normal dar vreau sa stiu si parerea voastra. Fundaawinking

Răspuns Câştigător
| MadalinaMadalina2014 a răspuns:

Parerea mea este ca nici un om nu e ciudat, doar ca e putin mai diferit fata de noi! Nu trebuie judecata o persoana dupa cum se imbraca sau dupa cum isi face freza, ci doar dupa cum vorbeste si se comporta! Este mult mai important INTERORUL nostru decat exteriorul! Sper ca te-am mai linistit!

| RockRox explică (pentru MadalinaMadalina2014):

Mda, imi place modul tau de gandire, pacat ca nu toti sunt asa... Adica eram odata pe strada si s-a uitat o femeie la mine a spus ceva in barba si a inceput sa se inchine laughing Sau cum se uita unii copii stii, sau batrani... uneori chiar te saturi.

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mie imi plac astea, si mie mi s-a spus ca sunt un pic iesita din tipare pentru Oradea, orasul meu, dar decat sa fiu ca toti ceilalati, mai bine sa fiu "extravangata" cum zic colegii mei. Atat timp cat esti decenta si te imbraci in concordanta cu locul in care te afli si perioada zilei e totul in regula.(sa porti smokey negru ziua nu e ciudat e deplasat sau ciorapi d-aia cu portjarter imprimat la scoala e indecenta nu fashion ca sa intelegi unde bat)

| RockRox explică (pentru BiuL):

Mi-am dat seamawinking Te felicit ca te porti exact cum iti place, si niciodata nu o sa fi iesita din tipare. Pana la urma cine pune limitele normalului ca sa stie ce e iesit din tipar si ce nu laughing

| BiuL a răspuns (pentru RockRox):

laughing hahah da, dar oricum mie nu mi se pare a fi iesit din tipare un lucru rau, ci din contra big grin

| RockRox explică (pentru BiuL):

Asta este si parerea meawinking Stii, multi oameni cand te vad asa mai iesit din tipare iti pun imediat eticheta de "satanist" laughing Crede-ma, mie asa mi-au spus multi oameni laughing

| iulianr a răspuns:

Sincer sa fiu, eu sunt indiferent. Imi atrage "privirea", dar nu pot sa spun ca imi formez o anumita opinie despre acea persoana. Fiecare are dreptul sa se imbrace cum vrea, iar din acest motiv nu judec dupa imbracainte.

| PeFuga a răspuns:

Cea mai mare parte a populatiei se consideraciudata, diferita fata de restul. Fiecare dintre noi avem ciudateniile noastre, avem background socio-cultural si educational diferit, ascultam alta muzica, avem resurse financiare diferite (e un factor important si asta), avem personalitati diferite (unii mai timizi, altii mai tupeisti) etc.
Sincer mie nu imi plac papucii aia de care ai scris tu, imi par urati. La fel ca espadrilele sau oxford shoes sau mocasinii (cum ziceam, fiecare cu ciudateniile lui)...
Intr-un oras mai mic vei fi privita intotdeauna foarte ciudat de oameni. Intr-un oras mai mare mai putin.

| RockRox explică (pentru PeFuga):

Locuiesc in Paris, cred ca e un oras destul de mare laughing Si incaltamintea pe care o port eu nu are nici macar o legatura cu oxford shoes laughing Ma rog, asa e. Fiecare cu parerile lui.winking

| PeFuga a răspuns (pentru RockRox):

Nu am zis ca are vreo legatura. Eu enumeram o gama de tipuri de incaltaminte pe care nu le-as purta niciodata-niciodata. In Paris nu cred ca ar trebui sa se uite lumea ciudat la tine! Probabil cine a facut asta era tot un roman laughing
Si da, fiecare cu parerea lui. Dar tu ai intrebat ce parere avem noi, iar eu am raspuns exact la intrebarea ta tongue
Oricum, te apreciez ca ai (si tu) curaj sa porti ce iti place chiar daca e mai putin conform happy

| RockRox explică (pentru PeFuga):

Multumesc pentru apreciere. Cred ca m-as simtii ciudat daca as fi mai "normala" ca sa zic asa laughing

| RockRox explică (pentru PeFuga):

Sa-mi amintesti in caz ca te cunosc sa-ti cumpar o pereche de pantofi d'aia laughing

| PeFuga a răspuns (pentru RockRox):

Sau nu laughing))

| RockRox explică (pentru PeFuga):

Lasa-ma sa am onoarea asta sa te vad oribilat/a laughing