| stefaniastefi a întrebat:

Care marca vi se pare mai buna? Oriflame sau Avon?
Si ce parere aveti despre Sabon? happy
FUNDA! :*

10 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Avon mi se pare mai bun, dar nici oriflame-ul nu e rau! de sabon inca nici nu am auzit...

| AIPS a răspuns:

Eu una prefer Avon. Nu prea am multe produse de la Oriflame, majoritatea cosmeticelor mele sunt de la Avon. Deci merg inainte sigura si spun Avon. De la Sabon nu am incercat inca niciun produs. Am auzit de el, si am intrat pdata pe site. Au chestii dragutele, nu ma tenteaza prea tare, dar par chestii de calitate, daca pot sa zic asa. happy

| Florentina9210 a răspuns:

Ives Rocher! Ca au produse cosmetice bio, nu facute din chimichale cum sunt cele prezentate de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avon e mai bun ca, calitate ca Oriflame, iar Sabon are produse bune dar sunt si unele de proasta calitate

| PeFuga a răspuns:

Depinde... Eu folosesc produse Avon de 10 ani si ma impac foarte bine cu ele, chiar daca multa lume zice ca nu-s fenomenale. Majoritatea produselor sunt foarte bune pentru pielea mea, spre deosebire de cele de la Oriflame cu care nu ma inteleg foarte bine.

In unctie de cum se adapteaza la pielea mea, anumite produse le prefer de la anumite firme (tusul pentru ochi si crema pentru talpi de la Oriflame, crema de maini si de corp doar de la Avon, fond de ten de la Avon, sampon si farduri de la Yves Rocher etc).

Singura care decide ce produse sunt mai bune esti tu, dupa ce le incerci. Cere mostre de la fiecare si vezi care ti se potrivesc.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Aleg Oriflame.
De Sabon inca nu am auzit. big grin
Pa!

| Loredana123 a răspuns:

Nu cred ca este una mai buna ca alta, fiecare are plusuri si minururi. Fiecare are anumite produse pe care cealalta nu le are sau nu sunt asa buna. Daca ar fi sa recomand ceva de Oriflame ti-as recomanda cremele,rujurile, pastele de dinti. In general Oriflame e mai scump decat Avon, cu mult.
De la avon recomand rujurile, rimerurile, protectia de placa si uleiurile de par.
Sper ca te-am ajutat.

| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Salut, te pot ajuta eu cu aceasta problema.

Ma numesc Robert si fac afacere cu cosmetice de intretinere, infrumusetare dar si pentru barbati de 5 ani.Aici vorbesc despre Oriflame este o afacere suedeza unde se fac cele mai de calitate produse de ingrijire si infrumusetare.Te pot ajuta sa faci bani frumosi din aceasta afacere doar lasand niste pliante/reviste/cataloage depinde cum vrei tu sa le spui. Poti sa iti iei tu impreuna cu familia ta si cunostintele si prietenii tai din catalog, iar tu vei primii o reducere in functie de valoarea comenzii + CADOU-URI din partea Oriflame-ului pentru munca depusa si fidelitatea ta! De ex. cumperi impreuna cu familia, prietenii, cunostintele din catalog intre:

70 - 299 lei si ai 23% reducere (+ cadou de bun venit + acei 23 % din total ii bagi in buzunar)
300 - 599 lei ai 30% reducere
de la 600 in sus ai 40% reducere

BONUS! Ai 18 zile sa platesti factura, adica oriflame iti ofera timp sa colectezi banii pe comenzile clientilor tai ca sa nu fi presat de timp.

Poti face bani si mai usor pentru ca Oriflame iti pune la dispozitie tot de ce ai nevoie.E construit ca o piramida adica daca inviti persoane tu automat vei castiga de la ei, fara sa vezi o sa te gasesti cu 2 - 3 mil in cont fara sa faci nimic.

Daca ti se pare interesanta propunerea mea si pentru mai multe informatii:
-TEL: 0766.233.962
-FB: facebook.com/dobrerobert.teodor

Rog Seriozitate!

| cosmypissy a răspuns:

Avon este mai bun decat oriflame, de sabon nu am auzit, ives rocher(sper ca am scris corect) este o marca cu produse "mai" bio. nici de la sephora nu sunt produse rele. sau parfumurile de la douglas.depinde ce vrei. nici-o marca de produse cosmetice nu se pricepe la toate. trebuie sa stii ce sa alegi si de unde sa alegi. funda?

| BackToBlack a răspuns:

Hmm..cam amandoua sunt la acelasi nivel, hai sa zicem oriflame este putin mai bunicica, rujurile atat de la avon cat si de la oriflame mi se par excelente, cam asta achizitionez eu de acolo laughing