| Ely3434 a întrebat:

Hei TPU :* Mi-am cumparat de la avon tratamentul cu uleo dr argan leave in si serul pentru varfuri despicate. Stiu ca este bine cel mai bine sa fie aplicate dupa baie. Am citit multe laude despre ele. In ce ordine sa le aplic sau le aplic pe amandoua/ doar unul din ele? Cine mai stie tratamente bune de la avon pentru par ( incercate si parerea voastra ). Daca se poate imi spuneti ce sa fac sa nu-mi mai cada parul? Imi cadea si inainte dar foarte putin, acum cand imi fac baie pur si simplu trec mana prin el cand il limpezesc si se rup suvite de 1-2 mm. Dau fundita :* ( Deocamdata folosesc doar un sampon de la avon, dar imi cadea si inainte sa-l folosesc si un balsam; nu folosesc ceara sau fixativ, am folosit placa ultima data in august si nu ma faceam decat o data la o luna).

Răspuns Câştigător
| Raluu21 a răspuns:

Am si eu tratamentul de la avon cu ulei de argan (daca vorbesti de acela de Advance techniques cu capacel albastru deschis), eu il aplic dupa baie dar foarte putin pentru ca are tendinta de a imi ingrasa parul (al meu se ingrasa repede oricum, nu ai spus ce fel de par ai).
Parerea mea este ca ar trebui sa le alternezi (o data uleiul de argan, o data serul) ca sa isi faca efectul separat.
Ca sa nu iti mai cada parul sunt o multime de masti pe net cu ulei de ricin, masline etc. si in loc sa folosesti ser pentru varfuri despicate mai bine le tunzi.
E foarte bine ca ai renuntat la placa si la ceara/fixativ, ai grija pup :*

| Ely3434 explică (pentru Raluu21):

Eu am parul cret, aspru si se ingrasa foarte repede :* De acela vorbesc :* Ce imbunatatire ai observat dupa ce ai folosit tratamentul? :* Pup :*

| Raluu21 a răspuns (pentru Ely3434):

Mie una mi-a facut parul mult mai moale, mai cade dar nu atat de rau :* Si miroase super laughing
Este un produs bun dar iti dai seama ca nimic nu se compara cu cele naturale laughing probabil ca daca vei folosi si serul vei avea rezultate mult mai bune :*
Puppppp :*

| Ely3434 explică (pentru Raluu21):

Mersi mult :* Pup :**