| Magdalena234 a întrebat:

Acu o saptamana am fost la mare si m-am bronzat cam rau, chiar daca nu am stat la brozat straight face As putea sa scap de bronz? Sau sa imi deschid culoarea? Pentru ca nu am un bronz uniform. Vreau maxim intr-o sapt. sa nu mai am pete sad pe maini mi s-a luat pielea si a ramas ca si cum ar fi niste puncte mai albe, arata urat... Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ar trebui sa faci o exfoliere.

| Iana131 a răspuns:

Daca bronzul acopera mai putin de 50% din corp solutia ar fi sa faci o baie cum o faci de obicei, gelurile de dus, sapunurile sunt permise apoi dupa ce iesi din cada, nu te sterge, ci da-te cu suc de lamaie din aproximativ 4 lamai la partile de care esti nemultumita lasa asa 5 minute si apoi sterge-te.Peste 1,5 zile nu se va cunoaste aproape deloc diferenta dintre granita din bronz si piele

| Eduard_Tanase_1995 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa iei namol sa il lasi sa se intareasca pe pielea ta si sa il iei (merge decat daca esti foarte bronzat)