| Micuta1300 a întrebat:

Heii! Am 13ani fara 3 luni 58kg si 1.65. As vrea sa slabesc in 2 luni cam 10-5kg si nu stiu cum as putea.As vrea sa fac picioarele mai subtiri pentru ca picioarele mele sunt groase si forma corpului meu e tip sirena! Dau fund!

12 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Poti sa sari coarda. Eu am sarit vara trecuta si am obtinut rezultate excelente. Pentru abdomen poti sa faci... Abdomene laughing. Daca sari coarda o sa slabesti in picioare, dar o sa capeti si o forma a corpului mai frumoasa. Saritul cu coarda are multe beneficii, poti sa cauti pe google si o sa primesti multe informatii utile. Daca sari 30 de minute in fiecare zi o sa slabesti intr-o saptamana un kg.

| TOOL a răspuns:

Pai ai putea sa faci joking 30-1h pe zi, si ar trebui sa nu mai calci in fast food'uri...

| Alexandraaq a răspuns:

Pai... poti sa alergi si sa faci exercitii multe, dar nu exgerna, adica in prima zi faci 15, maine 20, poimine 30 si tot asa si dupa 5 zile/o saptamana rezumate la un numar pecis de exercitii happy deoarece daca incerci in prima zi sa faci 100 nu e bine, organismul tau trebuie sa se obisnuiasca. happy
Si alearga multt, lasa dulciurile, sucurile si praijelile :3.
Si daca faci exercitii petru abdomen, ele nu te slabesc, cu el faci abdomen si poate reusesti sa faci si patratele=ca baieti tongue.
Dar este mai sa te duci la un specialist, la sala si la doctorul de familie sa iti impuna o dieta potrivita. :3
Fundaa? -teee rogg frumoss-

| deadlykiss a răspuns:

La 13 ani dieta drastica Dukan, voi ati luat-o razna? Daca tine dieta aia poate sa aiba probleme grave, nu da-ti sfaturi aiurea daca nu stiti despre ce vorbiti. Draga, tu ai greutatea ideala, dar daca totusi ti se pare ca ai picioarele prea groase fa putin sport, mananca echilibrat, adica fara prajeli si dulciuri in exces, incearca sa mananci de 3 ori pe zi la ore fixe. Nu iti stresa organismul cu diete drastice ca s-ar putea sa ai mari probleme mai tarziu.

| munteanmaria a răspuns:

Te inteleg ca vrei sa slabesti dar mai usor rste sa te inalti, fa un sport de exemplu baschet si o sa te inalti si si o sa slabesti. incearca sa ti si dieta. si eu am 13 ani si 50kg 1.50 dar nu pot sa slabesc crying funda?

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Uite cauta pe youtube : blogiltes. E foarte buna tipa si pe mine m-a ajutat enorm. Crede-ma da rezultate si are si app tot cu acelasi nume

| CristinaBella02 a răspuns:

Salut! Incearca dieta Dukan si fa sport mult. :) http://dietadukan.ro/

| Perusul a răspuns:

Îngrășateca te tai de Crăciun.Ai timp

| Lauracrist a răspuns:

Poti incerca dieta Dukan pentru ca asta e mai drastica. Nu mai manca fast food, dulciuri sau paine. Ca sa ai picioare mai subtiri, ar trebui sa te apuci de aerobic sau de kangoo jumps. Daca o sa urmezi o dieta, dupa aceea sa nu revii la alimentatia pe care o aveai inainte de a o incepe pentru ca te vei ingrasa iar. Trebuie sa-ti concepi un stil de viata sanatos. Funda?

| apexxxxx a răspuns:

Urmeaza si tu o dieta, nu exagera cu ea. Incearca sa iesi la alergat.

| MarinaPandap2001 a răspuns:

Poti face sport. funda

| Narcisa_Narcis_1977 a răspuns:

Tine regim.....nu manca dulciuri prajeala etc