| sunshine1428 a întrebat:

Heii:* Am doua intrebari:1)Cum sa ma imbrac de Paste avand in vedere ca sunt inalta, si 2)Cum sa-mi fac unghiile(modele de Paste). Astept linkuri sau tutoriale. Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pastele este o sarbatoare religioasa.Nu vad de ce trebuie sa te aranjezi ca si cum te-ai duce in club.Penibil!

| IpDana a răspuns:

Pe an ce trece, designerii şi paradele de modă scot din ce în ce mai multe modele de îmbrăcăminte (în special în dreptul fetelor) care tind să se asemene cu "costumul lui Adam", înainte de a păcătui big grin – sper să înţelegeţi bine expresia.

Ȋntr-un sondaj de opinie realizat în SUA, un număr de băieţi au fost intervievaţi cu privire la modul de îmbrăcăminte al fetelor din ziua de azi. La întrebarea "De ce credeţi că se îmbracă fetele într-un anumit fel?", majoritatea au dat răspunsuri cum ar fi: 1) Ca să fie la modă; 2) Ca să atragă atenţia; 3) Ca să fie acceptate şi 4) Ca să fie considerate atrăgătoare sau sexy. Nu e de mirare că, analizând toate aceste răspunsuri, vom ajunge la ideea că îmbrăcămintea fetelor are un efect destul de puternic în viaţa tinerilor de azi.

Nu vreau să par sarcastica şi să judec fetele care vor să fie cât mai lejere în purtarea îmbrăcămintei, însă mulţi dintre noi ar trebui să învăţăm (atât fetele cât şi băieţii) cum să ne îmbrăcăm într-un spaţiu public.
Ȋn general, ca fată, ar trebui să îţi pui câteva întrebări, la care să îţi răspunzi tot singură. Care este scopul modului tău de îmbrăcăminte? Ce vrei să arăţi prin "moda" îmbrăcămintei tale? Vrei să artagi atenţia asupra corpului tău sau asupra caracterului tău? Toate acestea sunt doar câteva întrebări la care ai putea să meditezi şi să încerci să dai şi un posibil răspuns.