| FataAnonima99 a întrebat:

Heii! Am și eu o întrebare.
Cum aș putea să-mi scot cât mai repede vopseaua de pe păr?
Eram satenă cu suvițe blonde și m-am făcut brunetă. Nu imi stă rău, doar că m-am plictisit de negru și vreau să îmi deschid culoarea părului natural, fără decolorant. Cum aș putea face asta?
Va rog, ajutați-mă!
FUNDA pentru raspunsul care mă v-a ajuta să imi deschis culoarea părului cât mai repede.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi gresisem culoarea necitind ca este vorba de un saten roscat si lundu-ma doar dupa culoarea de pe cutie si m-am trezit in cap cu un saten inchis de era sa mor pe loc!laughing
Si am citit fel si fel de recomandari de pe site-uri straine si pe care le-am incercat si eu.
1. Detergent de rufe, asta a scos ceva din vopsea dar nu m-a dat pe spate rezultatul. Nu mi-a stricat parul, am aplicat dupa balsam si n-am aplicat dero aproape de scalp.

2. Bicarbonat si lamaie, iar nu m-a convins.

3. Ulei incalzit, asta da! Il apicam si cand storceam parul mi se ducea culoarea doar ca mi-am cam facut varfurile praf asa.

Exista si decolorarea naturala cu miere dar eu dupa ce m-am spalat de vreo 70 de ori intr-o singura zi am zis ca-mi bag sutu, mi-am amintit de un articol al unei blogarite despre Color B4 si am zis ca pacatele trebuie platite. laughing Color B4 costa cam 80 de lei in DM si te ajuta sa revii la cea mai deschisa nuanta a ta. Daca ai fost blonda o data si ai aplicat saten, negru si alte nuante inchise te duce la blond, in principiu scoate culorile inchise, roscatul. Blondul ca sa te duca la o culoare naturala n-are cum pentru ca vopselele blonde au decolorant in ele si pigmentul distrus nu mai poate fi reparat.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Tunde-l

| Pinocchio a răspuns:

Nu este posibil fara decolorant.