| Dragut123 a întrebat:

Heii! Am o intrebare si m-as bucura enorm daca m-ati putea ajuta. In curand voi avea o nunta si ma gandeam cam cum sa ma machiez. Nu sunt genul care sa stea 2 ore in fata oglinzii asa ca as vrea sa ma machiez cat mai natural. Am 15 ani (in caz ca va intereseaza). Si as vrea sa imi spuneti si ce produse sa folosesc, aici ma refer la denumirea lor si de unde le pot achizitiona. Ma gandeam sa imi fac parul drept sau ondulat, doar ca nu m-am decis. M-as bucura daca m-ati ajuta si in aceasta priviinta. Va multumesc!

7 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Poti alege sa te machieze o prietene sau o cunostinta care se pricepe la make-up (pasionata sau care a facut un curs de asa ceva). Altfel, daca nu te machiezi in general, poti sa te limitezi la minimum necesar: un fond de ten pentru uniformizarea tenului, o dunga de tus perfect trasata deasupra ochilor si un ruj care sa iti stea bine, intr-o nuanta mai puternica (la varsta ta preferabil sa eviti rosul, movul sau visiniul).

| CristinaSNC a răspuns:

O nunta este un eveniment important, chiar daca esti doar o simpla invitata.
Deci daca nu ai exeperienta in machiaj mai bine te duci la un salon si fetele de acolo vor stii ce sa faca.
Plus ca daca te duci la un salon machiajul va fi impecabil si cu siguranta vei cheltui mai putini bani decat sa cumperi tu produsele si sa ti le aplici singura.

| Dragut123 explică (pentru CristinaSNC):

Multumesc mult pentru ca ai raspuns!

| CristinaSNC a răspuns (pentru Dragut123):

Cu placere, distractie placuta la nunta kiss

| Dragut123 explică (pentru CristinaSNC):

Mersii mult!

| dianabaumli a răspuns:

Alege machiajul in functie de culoarea ochilor tai. Produsele de la L'oreal si Maybelline sunt exceptionale.:)

http://trenda.ro/frumusete/modele-machiaj-de-seara-2015/

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Un par ondulat deja schimba putin look-ul. Recomand Spuma de la Moroccanoil
Curl Control pentru tinuta buclelor! Have fun!