| plantaparmatusa a întrebat:

Heii...Am si eu o problema parul meu se unge foarte repede si pe lângă asta e lipsit de volum. Niște sfaturi?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Inceraca ceva natural.o masca pe baza de galbenus de ou+ ulei de masline si 3-4 picaturi de zeama lamaie.
Faci o maioneza si apoi aplici de la radacina pana la varfuri, strangi parul si il acoperi cu folie. punga.
Important e sa nu il tii descoperit ca se intareste masca, il tii 3-4 ore apoi te speli.
Iti garantez ca nu vei fi dezamagita dupa 3-4 sedinte, eu folosesc si nu imi pare rau, am parul lung si am aruncat cu bani aiurea la greu...
Spala parul daca ai posibilitate cu frunza de nuc, urzica.
tunde din varfuri o data pe luna, cineva care are mana usoara
O zi minunata sa aihappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu ma spal la 2 zile cu Clear. Am incercat cateva sampoane pana am ajuns la el.

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre produsele vivese senso duo, cel putin pentru mine sunt foarte bune.

| LorenaAnca a răspuns:

Pentru parul care se unge repede exista anumite sampoane speciale, mai mult cele bazate pe plante. De asemenea conteaza si cat de des te speli pe cap, deoarece spalarea frecventa afecteaza sebumul natural al parului. Incearca sa iti obisnuiesti parul spalandu-l odata la minim 3 zile (foloseste samponul uscat daca ai nevoie). Pentru volum poti incerca sa iti usuci parul cu foenul si peria (exista tutoriale pe Youtube daca ai nevoie de ajutor).