| ElenaGeorgi a întrebat:

Heii happy! Cum se pun unghiile false? Ce trebuie sa urmezi ca sa iasa bine? Acel lipici, cat trebuie pus? Dau fundita la cea care explica mai bine >:d

8 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Unghiile false se pun destul de usor, parerea mea.Si anume:Acel lipici se pune o picatura pe unghia naturala si apoi se aplica unghia falsa.Trebuie apasat vreo 2-3 minute, pentru ca exista riscul de a se lipi daca nu astepti.Cel mai bine e sa fie inca o persoana cu tine, care sa iti dea unghiile false la indemana laughing sau e bine sa te duci la un salon de manichiura! Sper ca ti-am fost de ajutor! Se indeparteaza la fel de usor unghiile: Le lasi in apa calda pentru cateva minute si apoi indepartezi unghia falsa!

| adutzadragutza a răspuns:

Poi du-te la salon iti va da acolo toate informatiile folositoare( ps : nu sunt sanatoase deloc , mai ales lipiciu cu care se aplika )...dar mrg oh go on uite aici :
*

Modul cu superglue este chiar penibil!
Nu rezista.si chiar te deranjeaza!
Vecina mea de 19 ani s-a dus la cosmetica si si-a pus unghii false.
I le-a pus cu nu stiu ce gel,i le-a bagat intr-o cutie ca sa se usuce etc.
A dat 60 de lei pe ele,fara oja.
Cu oja simpla a dat 85 de lei.si cu oja cu modele a dat 110 lei.
Deci .iti poti alege o varianta.
si nu cred ca la alte cosmetice este vreo exceptie de pret mai mare!
Iti dau un sfat!
De ex. Te duci la cosmetica,iti pune unghii false .simple,fara oja nimic.
si tu .acasa,te dai cu oja sau iti faci modele!
Nu e bine,deoarece de la oja unghiile false se crapa si ai dat banii pe ele degeaba.
La cosmetica femeiile alea nu te dau cu oja !
Iti pun gel pe unghia ta naturala,apoi un strat de gel cu o anumita culoare,care vrei tu,sau daca vrei cu model iti pune gelul pe unghia ta naturala,apoi alt strat de gel de o anumita culoare apoi ti-l intinde in forma ta dorita...si dupa aceea iti pune unghia!
Gelul colorat se vede pe dedesupt de unghia falsa si se vede cum ar fi oja pe unghii!
Sau .daca doresti modele mai .complicate.
Iti da cu gel normal pe unghia ta adevarata...apoi o culoare de gel .ca oja.apoi unghia falsa.si dupa aceea iti lipeste pe unghia falsa un anumit model!
Acasa nu poti face tu toate astea...ai putea totusi.sa iti chemi o prietena care se pricepe cat de cat la unghii.sa te ajute.dar iti trebuie gelurile alea care se gasesc putin cam greu...
Dar totusi nu iti va iesi profesional...si natural,si frumos,si rezistent.fata de femeiile de la cosmetica!
Dar ai putea incerca!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

Bafta!
*
o Ordonare:
o ordine cronologica
o |
o relevanta
*
ioana98ioana
(7 Noiembrie 2009 21:49 )
ioana98ioana a răspuns:
Pai o prietena de-a mea avea unghii false cumparate cu un lipici special care te tine 2 saptamani. Iti pui lipiciul ala pe unghii si apoi tii strans apasat. (dai fundita?)
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
xibalba
(7 Noiembrie 2009 21:56 )
xibalba a răspuns:
Eu am o colega in clasa care are niste unghii false, aplicate special... cu nu stiu ce gel. A dat vreo 1 milion si ceva pe ele, si o costa 8 sute de mii intretinerea lor, dar macar tin si chiar zici ca sunt reale. Deci mai bine dai niste bani si ai parte de calitate.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(7 Noiembrie 2009 22:01 )
Raspuns anonim:
Xibalba,corect happy
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
kllass
(8 Noiembrie 2009 04:59 )
kllass a răspuns:
Bagi degetele (doar virfurile)in superglue 5 minute si dupa aplici unghiile false.Dupa inca 5 minute te poti urca pe pereti ...unghiile rezista.Ai grija sa cumperi ,,picatura,,.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Noiembrie 2009 12:43 )
Raspuns anonim:
Bună.
Lasă unghia ta naturală să crească un pic și îi dai formă, ojă sau lac.
Cele false deteriorează matrița unghială, devin casabile, etc.
Pa, pa.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(16 Noiembrie 2009 15:53 )
Raspuns anonim:
O lipesti cu super glue
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Decembrie 2009 10:24 )
monapitica a răspuns:
In primul rand iti trebuie o aparatura speciala. poti gasi pe internet si costa i jur de vreo500ron impreuna cu gelurile.
1-se curata unghiile de lac sau oja
2-se pilesc
3-se aplica tipsurile dupa cate se taie la lungimea doeita si se pilesc. Dar atentie se lipesc cu un lipici special si se slipesc de la jumataea unghiei
4-se aplica un lac preparator
5-se aplica gelul de constructie
6-se introduc mainile in lampa speciala uv
7-se pilesc cu o pila speciala pentu gel sau o pila electrica
8-se aplica gel ultra finish(daca iti doresti o culoare permanenta se da intai cu oja)
9-se introduc mainile in lampa(de fiecare data cand introduci mainile sa sta cat 4-5 min cu fiecare mana)
10-se aplica protector uv si se introduc mainile in lampa pentru. uscare
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Decembrie 2009 10:30 )
monapitica a răspuns:
E simplu. Dar pentru asta iti trebuie o aparatura speciala pe care o poti gasi si pe internet si costa in jur de 500 ron. Iar pasii de urmat sunt simpli.
1-se curata unghiile de oja 2- se ridica cuticulele
3-se aplica tipsurile(unghiile false) de la jumatate cu o solutie speciala
4-se taie unghiile si se pilec cu o pila speciala sau cu o pila electrica
5-se curata cu un buffer(un fel de plistiren special)
6-se aplica un lac preparator pe unghia ta naturala
7-se aplica gelul de constructie
8-se introduc mainile in lampa uv 4-5 min
9-se pileste
10-se aplica gelul ulta finish(daca iti doresti o culoare permanenta intai aplici culoare)
11-se introduc mainile un lampa uv
12-sa aplica un lac protector uv
13-se introduc mainile un lampa uv
Bafta. Stiu ca o sa ti se para ca pretul esta cam maie dar o data cumparata aceasta aparatura iti poti pune mereu unhiile dorite si de ce nu chiar prietenelor tale(contra cost desigurrolling on the floor )
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(30 Mai 2010 12:48 )
Raspuns anonim:
Faci un curs si asa inveti exact cum se aplica si nu o sa ai surprize.l.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(14 Iulie 2010 20:26 )
Raspuns anonim:
Iti pui lipiciul pe unghiile false sau pe cele normale?
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(23 August 2010 10:13 )
Kryss a răspuns:
Eu mi-am pus unghii false cu superglue si nu am avut nimic, m-au tinut 3 saptamani si nu am avut probleme. Sper ca ti-am fost de ajutor.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(13 Octombrie 2010 00:21 )
Raspuns anonim:
Buna fetelor . spuneti mi si mie un gel bun .adica ce gel imi recomandati ca am tot cautat dar nu stiu ce sa iau .happy ms
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(29 Octombrie 2010 14:43 )
Raspuns anonim:
Vand lampi uv 36 w aduse din germania-150 ron, telefon:0743155987 sau mail yahoo anaida1987, valabil ptr bucuresti
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(14 Decembrie 2010 16:14 )
Raspuns anonim:
Van kituri pentru inghii false cu gel: 250ron predare bucuresti sau in tara fan courier(30 ron transportul) 0743155987 anaida1987@yahoo.com
setul contine:
-Lampa UV 36W

-1 primer 5ML

-1 gel constuctie rose 5ML

-1 gel french alb

-1 gel de sigilare 5ML

-1 cutie 100 tipsuri
-1 cleaner 100ML

-1 pensula marimea 4

-1 betisor cuticule
-1 lipic tipsuri 3 gr

-200 pads

-1 ghilotina ptr tipsuri

-1 pia dreapta
-1 pila banana

-1 buffer
Trimit in tara doar cu Fan Courier:30 RON
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*

| elenacostache a răspuns (pentru adutzadragutza):

Loool doamne...o gramada de aberatii. Daca te duci la salon este foarte simplu.Iti aplica un strat de gel pe unghia ta dupa care il modeleaza, adica il intinde pe toata unghii, daca tu vrei ca unghia ta sa fie mai lunga iti pune o chestie care se numeste tips.peste acel tips pune stratul de gel, apoi pui mana intr-o Lampa UV pentru a se usca gelul. dupa care iti face un model, cu oja un model oarecare cum vrei tu si pretul creste in functie cu modelul dorit.

| adutzadragutza a răspuns:

*

Modul cu superglue este chiar penibil!
Nu rezista.si chiar te deranjeaza!
Vecina mea de 19 ani s-a dus la cosmetica si si-a pus unghii false.
I le-a pus cu nu stiu ce gel,i le-a bagat intr-o cutie ca sa se usuce etc.
A dat 60 de lei pe ele,fara oja.
Cu oja simpla a dat 85 de lei.si cu oja cu modele a dat 110 lei.
Deci .iti poti alege o varianta.
si nu cred ca la alte cosmetice este vreo exceptie de pret mai mare!
Iti dau un sfat!
De ex. Te duci la cosmetica,iti pune unghii false .simple,fara oja nimic.
si tu .acasa,te dai cu oja sau iti faci modele!
Nu e bine,deoarece de la oja unghiile false se crapa si ai dat banii pe ele degeaba.
La cosmetica femeiile alea nu te dau cu oja !
Iti pun gel pe unghia ta naturala,apoi un strat de gel cu o anumita culoare,care vrei tu,sau daca vrei cu model iti pune gelul pe unghia ta naturala,apoi alt strat de gel de o anumita culoare apoi ti-l intinde in forma ta dorita...si dupa aceea iti pune unghia!
Gelul colorat se vede pe dedesupt de unghia falsa si se vede cum ar fi oja pe unghii!
Sau .daca doresti modele mai .complicate.
Iti da cu gel normal pe unghia ta adevarata...apoi o culoare de gel .ca oja.apoi unghia falsa.si dupa aceea iti lipeste pe unghia falsa un anumit model!
Acasa nu poti face tu toate astea...ai putea totusi.sa iti chemi o prietena care se pricepe cat de cat la unghii.sa te ajute.dar iti trebuie gelurile alea care se gasesc putin cam greu...
Dar totusi nu iti va iesi profesional...si natural,si frumos,si rezistent.fata de femeiile de la cosmetica!
Dar ai putea incerca!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

Bafta!
*
o Ordonare:
o ordine cronologica
o |
o relevanta
*
ioana98ioana
(7 Noiembrie 2009 21:49 )
ioana98ioana a răspuns:
Pai o prietena de-a mea avea unghii false cumparate cu un lipici special care te tine 2 saptamani. Iti pui lipiciul ala pe unghii si apoi tii strans apasat. (dai fundita?)
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
xibalba
(7 Noiembrie 2009 21:56 )
xibalba a răspuns:
Eu am o colega in clasa care are niste unghii false, aplicate special... cu nu stiu ce gel. A dat vreo 1 milion si ceva pe ele, si o costa 8 sute de mii intretinerea lor, dar macar tin si chiar zici ca sunt reale. Deci mai bine dai niste bani si ai parte de calitate.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(7 Noiembrie 2009 22:01 )
Raspuns anonim:
Xibalba,corect happy
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
kllass
(8 Noiembrie 2009 04:59 )
kllass a răspuns:
Bagi degetele (doar virfurile)in superglue 5 minute si dupa aplici unghiile false.Dupa inca 5 minute te poti urca pe pereti ...unghiile rezista.Ai grija sa cumperi ,,picatura,,.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Noiembrie 2009 12:43 )
Raspuns anonim:
Bună.
Lasă unghia ta naturală să crească un pic și îi dai formă, ojă sau lac.
Cele false deteriorează matrița unghială, devin casabile, etc.
Pa, pa.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(16 Noiembrie 2009 15:53 )
Raspuns anonim:
O lipesti cu super glue
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Decembrie 2009 10:24 )
monapitica a răspuns:
In primul rand iti trebuie o aparatura speciala. poti gasi pe internet si costa i jur de vreo500ron impreuna cu gelurile.
1-se curata unghiile de lac sau oja
2-se pilesc
3-se aplica tipsurile dupa cate se taie la lungimea doeita si se pilesc. Dar atentie se lipesc cu un lipici special si se slipesc de la jumataea unghiei
4-se aplica un lac preparator
5-se aplica gelul de constructie
6-se introduc mainile in lampa speciala uv
7-se pilesc cu o pila speciala pentu gel sau o pila electrica
8-se aplica gel ultra finish(daca iti doresti o culoare permanenta se da intai cu oja)
9-se introduc mainile in lampa(de fiecare data cand introduci mainile sa sta cat 4-5 min cu fiecare mana)
10-se aplica protector uv si se introduc mainile in lampa pentru. uscare
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(8 Decembrie 2009 10:30 )
monapitica a răspuns:
E simplu. Dar pentru asta iti trebuie o aparatura speciala pe care o poti gasi si pe internet si costa in jur de 500 ron. Iar pasii de urmat sunt simpli.
1-se curata unghiile de oja 2- se ridica cuticulele
3-se aplica tipsurile(unghiile false) de la jumatate cu o solutie speciala
4-se taie unghiile si se pilec cu o pila speciala sau cu o pila electrica
5-se curata cu un buffer(un fel de plistiren special)
6-se aplica un lac preparator pe unghia ta naturala
7-se aplica gelul de constructie
8-se introduc mainile in lampa uv 4-5 min
9-se pileste
10-se aplica gelul ulta finish(daca iti doresti o culoare permanenta intai aplici culoare)
11-se introduc mainile un lampa uv
12-sa aplica un lac protector uv
13-se introduc mainile un lampa uv
Bafta. Stiu ca o sa ti se para ca pretul esta cam maie dar o data cumparata aceasta aparatura iti poti pune mereu unhiile dorite si de ce nu chiar prietenelor tale(contra cost desigurrolling on the floor )
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(30 Mai 2010 12:48 )
Raspuns anonim:
Faci un curs si asa inveti exact cum se aplica si nu o sa ai surprize.l.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(14 Iulie 2010 20:26 )
Raspuns anonim:
Iti pui lipiciul pe unghiile false sau pe cele normale?
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(23 August 2010 10:13 )
Kryss a răspuns:
Eu mi-am pus unghii false cu superglue si nu am avut nimic, m-au tinut 3 saptamani si nu am avut probleme. Sper ca ti-am fost de ajutor.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(13 Octombrie 2010 00:21 )
Raspuns anonim:
Buna fetelor . spuneti mi si mie un gel bun .adica ce gel imi recomandati ca am tot cautat dar nu stiu ce sa iau .happy ms
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(29 Octombrie 2010 14:43 )
Raspuns anonim:
Vand lampi uv 36 w aduse din germania-150 ron, telefon:0743155987 sau mail yahoo anaida1987, valabil ptr bucuresti
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(14 Decembrie 2010 16:14 )
Raspuns anonim:
Van kituri pentru inghii false cu gel: 250ron predare bucuresti sau in tara fan courier(30 ron transportul) 0743155987 anaida1987@yahoo.com
setul contine:
-Lampa UV 36W

-1 primer 5ML

-1 gel constuctie rose 5ML

-1 gel french alb

-1 gel de sigilare 5ML

-1 cutie 100 tipsuri
-1 cleaner 100ML

-1 pensula marimea 4

-1 betisor cuticule
-1 lipic tipsuri 3 gr

-200 pads

-1 ghilotina ptr tipsuri

-1 pia dreapta
-1 pila banana

| a1doru a răspuns:

Sfatul meu este sa nu pui unghii false pentru ca sunt periculoase pentru sanatatea unghiilor naturale.nu glumesc.

| ElenaGeorgi explică:

Ce-s cu romanelle astea? raised eyebrows

| William a răspuns:

Pai uite cum se pun: iei o unghie, oricare si pui pe ea cat mai llt lipici din ala pe urma pui lipici si pe unghia pe care vrei sa o lipesti pe cea falsa si le lipesti. Repeti procesul de cateva ori si gata. Daca ramai fara lipici poti folosi niste scoci big grin