Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2713859intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
31 Iul
SATI 249.336AFISARI
109.990VIZITE
90.468V. UNICI
8 Iunie 2011
ElenaGeorgi intreaba:

Heii happy! Cum se pun unghiile false? Ce trebuie sa urmezi ca sa iasa bine? Acel lipici, cat trebuie pus? Dau fundita la cea care explica mai bine >:d

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Iunie 2011 19:48
    Classy a răspuns:
    Unghiile false se pun destul de usor, parerea mea.Si anume:Acel lipici se pune o picatura pe unghia naturala si apoi se aplica unghia falsa.Trebuie apasat vreo 2-3 minute, pentru ca exista riscul de a se lipi daca nu astepti.Cel mai bine e sa fie inca o persoana cu tine, care sa iti dea unghiile false la indemana laughing sau e bine sa te duci la un salon de manichiura! Sper ca ti-am fost de ajutor! Se indeparteaza la fel de usor unghiile: Le lasi in apa calda pentru cateva minute si apoi indepartezi unghia falsa!
  • 8 Iunie 2011 19:28
    adutzadragutza a răspuns:
    Poi du-te la salon iti va da acolo toate informatiile folositoare( ps : nu sunt sanatoase deloc , mai ales lipiciu cu care se aplika )...dar mrg oh go on uite aici :
    *

Modul cu superglue este chiar penibil!
    Nu rezista.si chiar te deranjeaza!
    Vecina mea de 19 ani s-a dus la cosmetica si si-a pus unghii false.
    I le-a pus cu nu stiu ce gel,i le-a bagat intr-o cutie ca sa se usuce etc.
    A dat 60 de lei pe ele,fara oja.
    Cu oja simpla a dat 85 de lei.si cu oja cu modele a dat 110 lei.
    Deci .iti poti alege o varianta.
    si nu cred ca la alte cosmetice este vreo exceptie de pret mai mare!
    Iti dau un sfat!
    De ex. Te duci la cosmetica,iti pune unghii false .simple,fara oja nimic.
    si tu .acasa,te dai cu oja sau iti faci modele!
    Nu e bine,deoarece de la oja unghiile false se crapa si ai dat banii pe ele degeaba.
    La cosmetica femeiile alea nu te dau cu oja !
    Iti pun gel pe unghia ta naturala,apoi un strat de gel cu o anumita culoare,care vrei tu,sau daca vrei cu model iti pune gelul pe unghia ta naturala,apoi alt strat de gel de o anumita culoare apoi ti-l intinde in forma ta dorita...si dupa aceea iti pune unghia!
    Gelul colorat se vede pe dedesupt de unghia falsa si se vede cum ar fi oja pe unghii!
    Sau .daca doresti modele mai .complicate.
    Iti da cu gel normal pe unghia ta adevarata...apoi o culoare de gel .ca oja.apoi unghia falsa.si dupa aceea iti lipeste pe unghia falsa un anumit model!
    Acasa nu poti face tu toate astea...ai putea totusi.sa iti chemi o prietena care se pricepe cat de cat la unghii.sa te ajute.dar iti trebuie gelurile alea care se gasesc putin cam greu...
    Dar totusi nu iti va iesi profesional...si natural,si frumos,si rezistent.fata de femeiile de la cosmetica!
    Dar ai putea incerca!
    Sper ca ti-am fost de ajutor!

Bafta!
    *
    o Ordonare:
    o ordine cronologica
    o |
    o relevanta
    *
    ioana98ioana...
    29 Decembrie 2012 21:16
    elenacostache a răspuns (pentru adutzadragutza):
    Loool doamne...o gramada de aberatii. Daca te duci la salon este foarte simplu.Iti aplica un strat de gel pe unghia ta dupa care il modeleaza, adica il intinde pe toata unghii, daca tu vrei ca unghia ta sa fie mai lunga iti pune o chestie care se numeste tips.peste acel tips pune stratul de gel, apoi pui mana intr-o Lampa UV pentru a se usca gelul. dupa care iti face un model, cu oja un model oarecare cum vrei tu si pretul creste in functie cu modelul dorit.
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 8 Iunie 2011 19:31
    adutzadragutza a răspuns:
    *

Modul cu superglue este chiar penibil!
    Nu rezista.si chiar te deranjeaza!
    Vecina mea de 19 ani s-a dus la cosmetica si si-a pus unghii false.
    I le-a pus cu nu stiu ce gel,i le-a bagat intr-o cutie ca sa se usuce etc.
    A dat 60 de lei pe ele,fara oja.
    Cu oja simpla a dat 85 de lei.si cu oja cu modele a dat 110 lei.
    Deci .iti poti alege o varianta.
    si nu cred ca la alte cosmetice este vreo exceptie de pret mai mare!
    Iti dau un sfat!
    De ex. Te duci la cosmetica,iti pune unghii false .simple,fara oja nimic.
    si tu .acasa,te dai cu oja sau iti faci modele!
    Nu e bine,deoarece de la oja unghiile false se crapa si ai dat banii pe ele degeaba.
    La cosmetica femeiile alea nu te dau cu oja !
    Iti pun gel pe unghia ta naturala,apoi un strat de gel cu o anumita culoare,care vrei tu,sau daca vrei cu model iti pune gelul pe unghia ta naturala,apoi alt strat de gel de o anumita culoare apoi ti-l intinde in forma ta dorita...si dupa aceea iti pune unghia!
    Gelul colorat se vede pe dedesupt de unghia falsa si se vede cum ar fi oja pe unghii!
    Sau .daca doresti modele mai .complicate.
    Iti da cu gel normal pe unghia ta adevarata...apoi o culoare de gel .ca oja.apoi unghia falsa.si dupa aceea iti lipeste pe unghia falsa un anumit model!
    Acasa nu poti face tu toate astea...ai putea totusi.sa iti chemi o prietena care se pricepe cat de cat la unghii.sa te ajute.dar iti trebuie gelurile alea care se gasesc putin cam greu...
    Dar totusi nu iti va iesi profesional...si natural,si frumos,si rezistent.fata de femeiile de la cosmetica!
    Dar ai putea incerca!
    Sper ca ti-am fost de ajutor!

Bafta!
    *
    o Ordonare:
    o ordine cronologica
    o |
    o relevanta
    *
    ioana98ioana
    (7 Noiembrie 2009 21:49 )
    ioana98ioana a răspuns:
    Pai o prietena de-a mea avea unghii false cumparate cu un lipici special care te tine ...
  • 8 Iunie 2011 19:17
    a1doru a răspuns:
    Sfatul meu este sa nu pui unghii false pentru ca sunt periculoase pentru sanatatea unghiilor naturale.nu glumesc.
  • 8 Iunie 2011 19:45
    ElenaGeorgi explică:
    Ce-s cu romanelle astea? raised eyebrows
  • 8 Iunie 2011 20:13
    William a răspuns:
    Pai uite cum se pun: iei o unghie, oricare si pui pe ea cat mai llt lipici din ala pe urma pui lipici si pe unghia pe care vrei sa o lipesti pe cea falsa si le lipesti. Repeti procesul de cateva ori si gata. Daca ramai fara lipici poti folosi niste scoci big grin
    31 Martie 2013 15:55
    Gessyka a răspuns (pentru William):
    Scotch laughing)))))
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)