| deya100 a întrebat:

Heii fetelor! Vreau sa imi fac suvite dar sa nu fie permanente,sa tina gen o luna si apoi sa iasa din par culoarea, vreau si eu colorante/vopsele de par care nu tin mult timp.

6 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cu hârtie creponata sau cretă

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Dacă eşti blondă poţi folosi albastru de metil pentru un verde-albăstrui sau fucsină pentru tente de roşu. Dacă ai părul de o culoare mai închisă poţi folosi acele vopsele pentru copii din seturile de făcut şuviţe care tot apar în reclame la TV, din câte am văzut ele merg pe orice culoare de păr şi se înlătură prin spălare.

| MissKattyBlack a răspuns:

Hartia creponata iese la 2 spalari, si se vede foarte frumos pe par, am incercat eu happy doar o inmoi in apa, apoi o pui pe par si astepti sa se usuce parul happy

| SweetCandySteffyLove a răspuns:

Ce culoare are parul tau?
daca esti blonda merg aproape toate culorile.
Daca ai parul saten inchis merg mov blond sau rosu.
Daca ai parul saten deschis merg blond roz albastru verde.
Daca ai parul roscat Nu STRICA CULOAREA. LA ROSU NU PREA MERG SUVITE.
Funda?

| Maria12r a răspuns:

Păi eu îți recoman *albastru de metil*, poti sa iti faci niste suvite superbe. Am avut si eu, si la 10 spalari s-a luat! Te pup :*

| czine a răspuns:

Eu mi-am făcut odată cu hârtie creponată, o bagi într-un vas cu apa caldă și apoi iți bagi șuvitele de par în ea(pe rând).