| Onixuţa a întrebat:

Heii!
Părul meu este complet distrus. DIntr-un păr lung, am ajuns tunsă asemeni unui băiat... Am părul scurt, distrusa aia de coafeză mi-a retezat tot, tot şi mi-a mai făcut şi un breton de 2 cm.
Ce să mai fac? Este îngrozitor.
Am fost vopsită toate nuanţele de roşcat, şaten şi blond. Penultima oară am încercat un negru albăstrui şi cădea părul cu pumnii. Ultima oară am fost decolorată la salon. Am ieşit un "tigruţ". Şuviţe de blond+şuviţe de brunet+ şuviţe de roşcat+ şuviţe de şaten. Mai apoi m-am tuns bob şi se despicase şi m-am tuns în scări dar foarte scurt, puţin mai jos de urechi(1 cm-2).
În cât timp o să îmi crească părul? Este îngrozitor. Şi scurt cade deoarece este prost decolorat. O tipă mi-a spus că trebuie tuns tot ce e decolorat după ce creşte...
Daţi-mi câteva sfaturi, în cât timp creşte 15 cm? Trebuie să tund din el vreo 8...
Mulţumesc anticipat! Fundiţă!

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Parul creste doar 1mm pe zi.
Poti sa ii stimlezi cresterea ( dar nu va creste mai mult de 1mm pe zi) cu masti facute in casa.
Eu folosesc o masca de regenerare cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| Air?nMeid?n a răspuns:

Poti accelera cresterea cu ulei de ricin

| kiri11 a răspuns:

Am avut o problema asemănatoare si am comandat un produs numit herbasetum care a dat rezultate chiar dupa prima luna de administrare. siteul unde am facut comanda http://schimbdeocazii.com/......ii-inapoi/

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Pe luna iti creste cam 4-5 cm, daca nu folosesti frecvent placa de par.PARUL tau E COMPLET distrus.Cumpara-ti tratamente si cel mai important, ulei de ricin care ajuta cresterea parului de la 4-5 cm pe luna la 6-7 ba chiar mai bine de atat

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Depinde de hormonul fiecarui om, normal iti creste intr-o luna, o luna jumate.

| Onixuţa explică (pentru Bunget_Marian_1999):

Într-o lună şi jumătate creşte 2-3 cm...

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Depinde de hormonul fiecarui om, normal iti creste intr- o luna, o luna jumate

| maria2015 a răspuns:

În mai mult de un an o să-ți crească 15 cm. Sfatul meu e să nu-l mai vopseşti asa des sau să nu-l mai arzi cu tot felul de porcării.

| Onixuţa explică (pentru maria2015):

Îmi creşte părul 1.5 cm. Oricum peste un cm. Într-un an ar creşte undeva la maxim 20 cm dar trebuie tăiat ceva din el... Ştii cum aş putea accelera creşterea părului?