| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU
La inceputul anului m-am gandit sa slabesc..Ei..Mai e o luna si pentru mine zilele s-au dus la PC sau in parc.
Intrebarea este cum pot slabi in timpul asta (pana incepe scoala)repede si eficient atata timp.Cand ma trezesc primul lucru pe care il fac dupa mersul al toaleta este sa gasesc batoane de ciocolata sau fibre si logic ca mananc...nu prea ma inteleg cu fructele si legumele si mereu cand imi impun sa fac sport ba uit,ba n-am cand atunci etc.(prin mancare as vrea sa elimin 'burtica', iar prin sport aripioarele de la baza soldurilor si grasimea de pe picioare).
Deci daca stiti cateva trucuri pentru mancare sau exercitii pentru ce am eu nevoie sunt deschisa sa le primesc
PS:NU sunt dolofana sau elefant etc...multi zic ca n-am nevoie sa slabesc ca ma incadrez bine...Am 1.66 inaltime si 48.4 greutate,oase grele, muschi dezvoltati(am facut 3 ani de Kangoo Jumps si 1 de atletism)
Multumesc DAU FUNDA PUP :*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Esti foare ok. Daca chiar iti doresti sa slabesti, impune-ti, nu incerca diete ca nu sunt bune. Mananca sanatos, bea multa apa si fa abdomene si genoflexiuni, fa un program.

| kiri11 a răspuns:

Nu e nevoie sa mai slabesti, daca vrei sa-ti conturezi formele trebuie sa practici sportul nu statul la PC happy

| Biencutza2001 a răspuns:

De ce vrei sa slabesti? Cred ca arati minunat pentru. inaltimea si greutatea ta.Dar trebuie sa ai grije ce mananci altfel se duce degeaba totul.Mananca mai putine dulciuri 1-2 pe saptamana; in loc de paine alba mananca paine neagra; evita prajeala cat poti de mult alege mai bine carnea la cuptor, fiarta sau la gratar; ai grija cum combini alimentele ma refer la carne aici(in loc de cartofi ca garnitura manaca o salata); renunta la fast-food daca frecventezi pe acolo.

| xereth a răspuns:

Faza e ca trebuie sa ajung la 40... iar 10 kg sunt ceva sadDeci am nevoie de diete si exercitii pana la inceputul scolii