| CasianaBianca a întrebat:

Heii! Vreau sa slabesc urgent si caut diete de orice fel! Cine imi poate da un sfat? P.S: Am doar 14 ani, 1.58 inaltime si 50 de kg.

Răspuns Câştigător
| GabyGabriela89 a răspuns:

Uita-te pe pagina Dr-ului. Andrei Laslau..vei slabi in maxim o luna.
funda?

11 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Ai greutatea perfecta si la varsta ta nu ar trebui sa ti dieta, dar sportul ajuta daca chiar nu te simti bine in corpul tau, de mancare nu te lasa https://www.youtube.com/watch?v=tj9d6aBOzDo

| CasianaBianca explică (pentru Morenna10):

Am facut aerobic o luna si mai rau m-am ingrasat. Am auzit de ceaiul verde, este bun?

| MadagasHardwell a răspuns (pentru CasianaBianca):

Nu ai cum sa te ingrasi de la sport laughing)) decat daca dupa ce faci miscare vii acasa si faci paguba in frigider, in acest caz degeaba mai faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua pastile, alte prostii! doar sport, astfel vei fi perfecta, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dieta de detox de doar 5 zile poate fi o solutie ideala pentru a curata trupul si a scapa de 5 kilograme.

Este important sa beti multe lichide - 2-3 litri de apa/zi, cafeaua de dimineata sa fie fara zahar si nu mai mult de 2 cani/zi.

Ziua 1: Ziua legumelor:

Mancati urmatoarele legume fie in salate de cruditati, fie fierte pe abur: morcovi, sfecla rosie, conopida, fasole verde, gulii, ardei, praz, rosii. Salatele pregatiti-le cu suc de lamaie sau iaurt; legumele fierte se prepara in sita speciala, cu gauri, in baie de aburi. Se pot mananca cu iaurt si foarte verdeturi la discretie.

Ziua 2: Ziua fructelor

Mancati pe zi 1 - 1, 5 kg fructe, impartite in portii mici. Nu conteaza daca alegeti un singur soi sau varietati diferite. (Eliminati bananele sau alte fructe bogate in amidon).

Ziua 3: Ziua orezului cu legume

Mancati trei portii de orez fiert pe zi (cate150 g orez fara sare, simplu sau cu verdeturi ori legume. Intre mese, puteti manca salate de legume crude: telina, ardei, rosii etc. (preparate fara sare sau ulei, numai cu iaurt sau lamaie.)

Ziua 4: Ziua lactatelor

Beti toata ziua numai laptez, lapte acru si/sau chefir. Maximum 3 litri

Ziua 5: Ziua sucurilor naturale

Beti toata ziua numai sucuri naturale de fructe sau de legume proaspat stoarse. Cel mai bun gust il au fructele coapte: piersicile, nectarinele, caisele.
APA SA FIE PLATA!

+SPORT
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda!

| kiri11 a răspuns:

Mesele fixe sunt cele mai importante, sportul si poate unele suplimente, spre exemplu eu am folosit green coffee. Micul dejun sa fie cel mai caloric happy

| eudoareuu a răspuns:

Cu diete nu rezolvi nimic! Insa fara dulciuri, prea multe grasimi, cartofi prajiti si, mai ales, ocoleste Mac Donald! La 14 ani, ca de altfel la orice varsta, trebuie sa mananci rational, fara excese dar nici foame sa nu faci! Important e sa "arzi" mai multe calorii (prin exercitiu fizic) decat consumi la masa. Exemple de miscare: jogging, inot, ciclism, fotbal, aerobic etc.

| Biu009 a răspuns:

Nu baga ca o sparta in tine, simplu laughing Nu ai cum sa te ingrasi de la aerobic. Mananca sanatos si echilibrat, lasa dietele la varsta ta ca nu te ajuta cu nimic. Mai mult te vei ingrasa dupa daca faci foamea

| MadagasHardwell a răspuns:

Ai grija sa n-o dai in anorexie

| CasianaBianca explică (pentru MadagasHardwell):

La 50,51 de kg par slaba, dar chiar nu sunt comparativ cu alte fete

| IoanaaaaMiaaaa a răspuns:

Esti destul de slaba, dar daca doresti sa scazi in greutate, iti recomand sa reduci treptat consumul de paine, iar dupa o perioada chiar sa o elimini din dieta. Nu manca dupa ora 18 sau 19.
Asta e o modalitate mai lenta de a slabi, dar sigura. Nu incerca sa slabesti dintr-odata...te vei ingrasa mai mult.