| LyHoney a întrebat:

Hello fetelor. Cine stie ce as putea sa folosesc pentru cearcane? Sunt oribile si vreau da scap de ele. Ceva natural. poate big grin Am auzit ca zatul de cafea poate da rezultate. Voi a-ti folosit? Ce altceva as putea face ca da dispara? Fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai natural remediu este ODIHNA. Incepe cu ea, apoi treci la urmatoarele:

1. aplici felii de cartofi pe pleoape, timp de 10-15 minute, apoi te speli cu apa calduta.
2.pui doua linguri din inox in congelator pentru jumatate de ora, apoi le scoti si masezi cearcanele cu partea bombata a lingurei.
3.tai feliute de castravete si le aplici pe ochi.
4. Poti incerca si o masca din lapte praf si miere. Amesteci o lingurita de lapte praf cu o lingurita de miere de albine. Aplici aceasta compozitie peste cearcane si o lasi sa actioneze timp de 15-20 de minute.
A doua metoda a fost incercata de mine doar din curiozitate. Din fericire, nu ma confrunt cu astfel de probleme. Oricum, sper sa-ti fie de ajutor! Succes!

7 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu am incercat sa bag 2 linguri la congelator pentru 10 minute si dupa le-am pus pe cearcane vreo 2 minute.chiar merge

| ElenaSt2011 a răspuns:

Gasesti la magazinele cosmetice baton corector anticearcan.

Sau daca vrei ceva natural, incearca sa iti pui comprese cu ceai de albastrele.

| ale153 a răspuns:

Poti incerca si pliuri de ceai de musetel dupa ce ai facut ceai, nu le arunca. Pune-le la frigider, iar apoi pe ochi.Si incearca sa dormi cat mai bine! happy

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!

Eu folosesc cuburi de gheata pentru cearcane si trebuie sa recunosc ca da rezutate. happy

Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| WalleWalls a răspuns:

Eu am incercat cu uleiul de ricin...este bun impotriva cearcanelor. Aplici, înainte de culcare, pe suprafaţa acestora si îl vei lăsa să acţioneze pe timpul nopţii. happy

| LyHoney explică:

Multumesc tuturor, fetelor! big hug :*

| LyHoney explică:

puppy dog eyes :*