| AnaAna23 a întrebat:

Hello,hello, TPU! Azi vreau sa-mi fac infuzie cu frunze de nuc, ca sa mi se deschida parul. Daca eu il am blond inchis, ce culoare ar trebui sa iasa?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Frunzele de nuc inchid culoarea parului.
Pentru decolorarea lui se foloseste musetelul sau galbenelele.
Uite aici mai multe informatii si mai multe variante pentru deschiderea parului: http://www.saloane-bucuresti.ro/......-si-frunze

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De la infuzie de nuc ti se inchide parul. Daca vrei sa il deschizi foloseste musetel.

| Fatamuntilor a răspuns:

Infuzia din frunze de nuc, inchid firul de par.
As zice sa incerci mai intai pe o zona mai ascunsa (sa zicem undeva in spatele urechii) ca sa nu ai suprprize nepacute.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, frunzele de nuc inchid culoarea parului happy
Daca vrei o nuanta mai deschisa, clateste-te cu ceai de musetel, iar daca iti doresti un par mai inchis la culoare, spala-te cu infuzie din frunze de nuc.
Bafta kiss

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Un blond închis cu reflexi/tente de roscat sau un portocaliu mai șters cam asa. Frunzele de nuc fac parul roșcat cam asa iar daca vrei sa te deschizi dați cu ceai ce mușețel.

| Sws_Ioana_1995 a răspuns:

Eu stiam ca frunzele de nuc inchid culoarea parului
De aceea le foloseste mama ca sa nu se mai vada acele fire albewinking