| Alexandruuuuu95 a întrebat:

Hello TPU sunt baiat si am o intrebare pentru voi.Pentru albirea dintilor ce ar fi de preferat sa folosesc? (Folosesc pasta de dinti Colgate MaxWhite Shine si dupa folosesc bicarbonat de sodiu) alte trucuri? Fundă :*

Răspuns Câştigător

Incearca si cu sare. Aceasta ajuta la albirea dintilor in mod natural, ori o pui pe pasta de dinti, ori o dizolvi intr-un paharel mic cu apa si iti clatesti gura. sper ca te-am ajutat. Fundita?

7 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde. Totusi nicio pasta de dinti sau benzi nu iti va rezolva cariile sau tartrul, asa ca pentru asta ai nevoie sa mergi la stomatolog.

| cristimihailov a răspuns:

Te lasi de fumat si cafea,
Mergi la dentist pentru detartaj
Incepi sa mananci mai multe legume si fructe crude si o lasi mai usor cu bomboanele, carnea si alte astea.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| girlygirl285 a răspuns:

Poti sa iti cumperi Crest Whitestrips, ii foarte de ajutor!