| painkilleeer a întrebat:

Hey. Am si eu o problema. Am 16 ani si pensatul pentru mine e un subiect tabu. Sunt intrebata de colege si prietene "de ce nu te pensezi?" sau "te pensezi?". Acum as dori sa merg sa salon sa fac asta dar am o frica de a fi respinsa gen "de ce n-ai venit mai devreme?" sau sa mi se puna intrebari gen "ai incercat sa-ti faci acasa sprancenele singura?". Eu am incercat sa le dau o mica forma, le-am arcuit putin pe la capete dar nu sunt chiar egale.Stiu ca daca voi merge la salon, va fi mult mai bine apoi desi am aceasta mica ezitare. Niste sfaturi?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce si-ar respinge clientii? laughing))))))) Nu, eventual te intreaba daca te-ai mai pensat inainte ca sa stie daca iti da ea forma sau merge pe aia care o ai deja. Ii spui simplu ca ai incercat sa-ti dai forma si de restul se ocupa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibil sa ti se puna intrebarile de mai sus! 1. nu au de unde sa stie ca nu ai mai fost pensata. spre exemplu eu ma pensez de ani de zile, dar in ultimele 2 luni le-am lasat sa cresca pentru a-mi da alta forma deoarece le stricasem. 2. nu au cum sa te intrebe,, de ce nu ti le faci singura?'', pai ele de ce mai sunt puse acolo? pensatul intra in cosmetica, deci atata timp cat le platesti, nu-i problema, stai linistita!

| Tina88 a răspuns:

Sfaturile ti le-ai dat deja, salonul este solutia, ieftin si rapid. Chiar arata urat o fata nepensata, nu o sa te intrebe nimeni de ce nu ai venit mai devreme sau de ce nu te pensezi acasa, stai linistita. Mergi cu o poza cu forma dorita, succes si infrumusetare usoara happy

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Cauta un salon makeup din orasul tau

| Gabi696969 a răspuns:

Stai linistita! Respinsa nu o sa fii asta e clar, pentru ca alea sigur te fac atata timp cat le platesti deci laughing. Si in primul rand tu nu ar trebui sa te simti complexata din cauza colegelor tale.