| TRECEtimpul a întrebat:

Hey, fetelor! Se pare ca urmeaza albumul de final de clasa a 12-a, si e obligatoriu o poza in uniforma, si una in ce vrem noi (bine asta in cazul meu.)Bun, intrebare: cam cat ar costa o pereche de gene false puse la salon+un contur negru deasupra(doar pe pleoapa superioara) si un strat de fond de ten? Ca sa stiu cam cu ce suma ar trebui sa ma pregatesc, estimativ...

Voi, fetelor, care aveti experienta saloanelor, cam cat stiti voi ca ar costa acest machiaj? (eu il consider un machiaj simplu si potrivit...atat pentru uniforma, cat si pentru o rochie de ocazie...stiti voi, pentru pozele acelea interioare, facute la un local).

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

La salon nu stiu exact cat este, dar poti incerca la Sephora daca ai prin zona. Ar trebui sa fie undeva intre 100 si 200 RON.
Probabil si la salon ar trebui sa fie asemanator pretul.

| AlbNegru09 a răspuns:

Nu costa chiar asa mult ...Mai putin de 100 de lei happy

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Nu îmi place ideea asta cu machiajul la poze, colegii trebuie să îşi amintească de tine aşa cum ai fost mereu...
Dar...depinde de salon, normal că unde e mai scump e puţin mai de calitate, bănuiesc că în jur de 100 de lei, mai mult chiar nu merită.

| TRECEtimpul explică (pentru CastraveţiMuraţi):

Pai colegii mei s-au cam obisnuit cu mine, machiata, deoarece contur pe pleoapa superioara foloseam mereu, asa ca tot ce adaug acum ar fi fond de ten si gene, nu mi se pare o enorma diferenta, doar ca mi-e lene sa ma dau cu rimel singura si vizavi de fond de ten, nu ma pricep sa-l intind singura, pentru ca imi raman numai urme pe fata, de aceea apelez la un ajutor.Totusi nu am spus ca vreau lentile de contact ca sa-mi schimb culoarea ochilor si sa ma vopsesc jumate blonda, jumate roscata+ sa-mi adaug niste extensii pana la glezna...Hai sa fim seriosi, machiajul asta e minim minimorum, nu mai fii asa dura! Si oricum colegii ti vezi in pozele de pe facebook, nu intr-un album de acum foarte mult timp, pe care il mai si ratacesti printr-un sertar/dulap probabil. Asa ca totul e relativ...

| Pichaciu a răspuns:

Dupa mine cam intre 500-750 de lei