| DeeDeeXD a întrebat:

Hey! Îmi puteți recomanda un șampon anti-mătreață?
Mulțumesc.

10 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Head & shoulders 2 in 1 classic clean. Pentru mine functioneaza de 6 ani in continuu happy

| marin81 a răspuns:

Eu am scapat de matreata cu sampoane de copii, o sa razi dar la mine a functionat/

| BlackChocolate1 a răspuns:

Clear

| Cat a răspuns:

Ai la dispozitie variantele mass-market de sampoane anti-matreata si poti alege ceva ce ti se potriveste tie (par gras, vopsit etc). Mai indicat ar fi totusi o vizita la dermatolog (pentru a afla exact ce tip de matreata ai si eventual de ce apare) si un sampon recomandat de el.

In cazul in care nu ti se pare inca ca e cazul de o vizita la dermatolog, poti discuta cu o farmacista, sa-ti recomande un sampon cu ceva mai multe ingrediente active fata de ce iti poti cumpara dintr-un supermarket.

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Head&sholders si Wash and go.

| vioviovio13 a răspuns:

Sunt foarte bune samponurile anti-matreata de la Gerovital.

| dddnnnaaa050400 a răspuns:

Cele mai bune samponuri sunt sayos head&shoulders sau cele de la garnier ...depinde si de scalpul fiecaruia... daca scalpul tau nu agreaza sampoanele astea mergi la un dermatolog! funda?

| casanau a răspuns:

Wash and go

| Pisicuta593 a răspuns:

Daca am matreata mereu folosesc Head&Shoulders