| DedeDedycz a întrebat:

Hey, imi spuneti si mie ce machiaz pot purta de revelion? Care sunt culorile care se poarta de revelion?

Răspuns Câştigător
| Alexutzza93 a răspuns:

Hmmm,depinde de genul tzinutei pe care o sa o adopti. Daca vrei sa fii mai eleganta, te-as sfatui sa mergi pe nuante metalice de auriu, argintiu sau bronz pentru un look retro si pastreaza look-ul simplu printr-o simpla conturare a liniei genelor cu un tus negru.De asemenea in tendintza a ramas smokey-eyes realizat cu nuante puternice de negru, cenusiu, indigo sau mov intens.Un fond de ten nu exagerat de inchis la culoare.si blush-ul in culori cat mai naturale. Sper ca ti-a fost de foloshappy

4 răspunsuri:
| flavia19 a răspuns:

Eu cred ca este mai putin important ceea ce se poarta.ar trebui sa conteze mai mult ceea ce te avantajeaza si ceea ce iti place; plus ca machiajul trebuie facut in functie de imbracaminte, insa negrul, auriul sau argintiul nu dau niciodata gres( la fel ca smokey eyes)

| DeeaPrc a răspuns:

Fii creativa. Fiecare se machiaza cum vrea si cum se simte in acea seara / acel moment. De exemplu :
-daca te simti vesela sau indragostita te poti machia cu un roz, un auriu/ galben etc...(culori deschise)
-daca te simti suparata, melancolica etc te poti machia cu negru, verde inchis, mov inchis etc... (culori inchise).