Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2754161intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
13 Sep
SATI 251.539AFISARI
117.366VIZITE
103.632V. UNICI
7 Ianuarie 2012
Chelsea13 intreaba:

Hey! Mi-am luat o oja care se crapa dar nu prea stiu sa o folosesc. Sfaturi? Funda! pentru cele mai bune!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    7 Ianuarie 2012 20:12
    justde3a a răspuns:

Te dai cu lac sau alta oja care nu creapa, astepti sa se usuce si dupa aia dai o singura data cu o sa care crapa (nu da de 2 in acelasi loc ca nu o sa iti iasa bine). Succes!

• 7 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 10 Ianuarie 2012 19:32
    fustiteTUTU a răspuns:
    Trebuie sa folosesti o oja normala ca baza. Trebuie sa le dai in strat uniform si egal pe fiecare unghie in parte. Si sa astepti cel putin 30 min intre baza si lac crapacios. Uite aici http://modelepeunghii.blogspot.com/2011/11/lacuri-care-se-crapa.html
  • 7 Ianuarie 2012 20:10
    Iulia1231 a răspuns:
    Buna! Fii atenta. primul pas este sa dai pe unghie cu un lac sau o oja cu o culoare care iti place. Apoi aplici pe unghie ( dupa ce se usuca prima oje), oja care crapa. imediat ce ai aplicat pe unghie sufli putin pana crapa. si apoi faci la fel cu toate celelalte unghii. Sper ca te-am ajutat big grin
  • 7 Ianuarie 2012 20:09
    Bulinutsa a răspuns:
    Te faci prima data cu un lac normal.lasi sa se usuce si apoi te dai cu asta care se crapa si il lasi vreo 5 minute :*
  • 8 Ianuarie 2012 10:03
    Raspuns anonim:
    Trebuie sa ai doua strate de oja pentru ca aceasta oja se " hraneste" cu alta oja. Cu lac nu prea iese bine ca nu are ce lua din lac el fiind subtire. O sa-ti usuci unghia mai mult daca dai pe lac. Dupa ce ai dat doua straturi de oja si s-a uscat o aplici si pe aceasta nu in strat gros pentru ca va iesi "forma " foarte mare. In plus nu trebuie sa dai de doua ori in acelasi loc pentru ca se va ingrosa.
    Poti sa iti faci si un french cu ea. Iti dai unghia cu lac, apoi partea de french cu oja nude iar cand se usuca treagi o linie orizontala cu oja crapata.
    18 August 2013 22:24
    ralukutza123456789 a răspuns (pentru anonim_4396):
    Bai la ANALFABET esti:doua strate?
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 18 August 2013 22:30
    vali4789 a răspuns:
    Mai pune niste apa da-o dracu...
  • 7 Ianuarie 2012 22:18
    bbytoxic a răspuns:
    O arunci.