| KristinaQueen a întrebat:

Hey. Stiti niste remedi rapide pt cosuri si puncte negre care chiar sa mearga plz

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Cel mai indicat e sa mergi la un dermatolog, pentru ati da tratament exact pe tipul tau de ten. daca mie mi-ar face bine o anumita crema, nu inseamna ca si tie iti face la fel, risti sa faci mai rau, de aceea iti recomand o vizita la dermatolog

| Violleta2022 a răspuns:

O igiena riguroasa ar curata punctele negre si cosurile!
Lipsa ei, duce la inmultirea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exfoliere chimica cu bha 2%.

| Armenianeek a răspuns:

Spalare zilnica cu apa si sapun, lotiune tonica sau eventual creme speciale happy
Eu foloseam si betadina (solutie) cateva picaturi lasate peste noapte pentru a usca cosurile mult mai repede

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Pentru puncte negre poti incerca masca de fata cu servetele si albus de ou.

| SandicaGabriela a răspuns:

La Avon gasesti in gama claer skin un tratament pentru puncte. aplici solutia pe zona cu puncte negre, lasi sa actioneze si ridici (nu speli zona) tratamentul precum o masca si iti curata fata de orice impuritati. Click aici pentru comanda https://www.avon.ro/magazin/gabrielasandica