| DariaHàhaa a întrebat:

Am o problema in legatura cu cosurile. Eu sunt la pubertate si am pe fata cam 6-7 cosuri. Nu sunt multe, dar se vad urat. Nu vreau sa folosesc fondul de ten pentru ca acopera porii. Ce,, reteta" pot sa folosesc pentru a-mi disparea cosurile? Am gasit pe net o reteta indiana care spunea ca trebuie sa amestec scortisoara cu miere. Inca nu vreau sa o folosesc pentru ca nu stiu pe nimeni sa o foloseasca. As vrea sa-mi dati retete pe care le-ati folosit. Cel mai bun raspuns primeste o fundita! :3

3 răspunsuri:
| Aiden a răspuns:

SCORŢIŞOARĂ? CE?rolling on the floor
Eu foloseam brevoxyl dar am înţeles că nu se mai produce.
Varianta cea mai eficientă pentru mine: suc de lămâie aplicat pe toata zona respectivă, lăsat să acţioneze 30 de minute (ps. arde ca naiba, dar funcţioneaza) şi clătit cu apă rece. Te încurajez să încerci metoda este pentru că este foarte accesibilă iar rezultatele se văd rapid (deja dupa primele doua-trei zile faţa este mai luminosă iar coşurile se estompează mult.) Succes, iar dacă încerci, să îmi spui cum ţi s-a părut happy

| Iuliana_Dulcica_1994 a răspuns:

Hey! Eu folosesc crema Sebo-Reglatoaare Purificare de la gerovital plant, in jur de 10-12 lei o gasesti in toate farmaciile. Daca chiar vrei sa scapi i-a aceasta crema nu mai folosi retete luate de pe net ca nu au efect. Succes!

| Aléx_Aléx_1995_58Dt a răspuns:

Poti folosi pasta de dinti, ca "reteta". Si nu, nu glumesc! Si eu folosesc pasta de dinti atunci cand imi apar cosurile. Dau cu pasta de dinti in zona unde ai cosul, acoperindu-l. Cu cat pasta este mai mentolata, cu atat mai bine. Trebuie tinuta cat mai mult! :)
Daca nu ma crezi, afla de la cei mai buni: http://www.pentrudive.com/......rile.html. :)