| Xulescu006 a întrebat:

Am tenul gras si bineinteles cu acnee.Care fon de ten este mai bun: Maybelline Ney York AffiniMat sau Stay Matte de la Rimmel? preturile sunt aproape la fel, dar vreau sa stiu care acopera cel mai bine, si care nu iti face probleme pe fata, sa reziste mai mult.Pro si Contra, va rog! Dau funda.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Iti recomand Max Factor Lasting Performance, uite si un review http://allaboutmakeupandbeauty.wordpress.com/......rformance/

eu l-am avut de 3 ori acest fond de ten... isi merita banutii

| Xulescu006 explică:

Am cumparat 5 cutii cu Zineryt si bineinteles ca nu mi-a trecut.Simt ca asa o sa imbatranesc.e pentru prima oara cand imi dau cu fond de ten.mi-am cumparat de la max factor.nu mi-as fi cumparat daca cei din jur nu ma intrebau : " o, dar ce ai pe fata?"; "ce ai patit la fata?".am fost putin complexata si de aceea. dupa ce am cheltuit bani pe creme cu argila, de la gerovital, elmiplant mi-am cumparat erifluid. poate-i bun

| IngerasulMicutz a răspuns:

Te poti informa pe internet de ele. Daca zici tu ca ai acnee, nu e recomandat sa folosesti fond de ten...ti le astupa si nu iti lasa tenul sa respire si asa iti apar mai multe.PaPa!

| Ioyo a răspuns:

Buna,eu am tenul mixt si folosesc stay matte de la rimmel si este bun, acopera si rezista

| NutellaBunny a răspuns:

Nu, nu, nu si NU. Daca ai acnee sau ten gras in niciun caz nu folosi fonduri de ten. Daca ai tenul plin cu acnee este din cauza fardurilor, fondurilor de ten.
Incearca pe cat posibil sa iti iei un produs de la farmacie pentru acnee. Eu iti recomand Zineryt. ( http://d24idvinlm0snx.cloudfront.net/......944737.jpg )
Il aplici pe acnee dimineata si seara. Acesta va usca cosurile, va usca tenul incat sa nu ii mai permita sa se ingrase. Stai cu el toata ziua si toata noaptea. Nu se observa deoarece e ca un lichid care se usuca.
NU mai folosi fonduri de ten. Iti recomand acest produs cu caldura. Am avut acnee dar datorita acestuia mi-a trecut.