| painkilleeer a întrebat:

Hey TPU,cum pot sa-mi dau seama ce fel de par am,la atingere mai exact? (gras, uscat etc )

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Îți dai seama de felul părului tău cam la o zi după ce l-ai spălat pentru că proaspăt spălat nu îți dai seama. Dacă arată uleios înseamnă că e gras, dacă e aspru, înțepător la vârfuri, înseamnă că e uscat, iar dacă e între astea 2 înseamnă că e normal. Poți să ai porțiuni de păr gras și uscat în același timp. De obicei părul se îngrașă la rădăcină și e gras la rădăcină, iar dacă ai părul lung, șansele mari sunt să fie uscat la vârfuri pentru că nu ajunge cantitatea de sebum pe tot părul