| AndreiMadalin8 a întrebat:

liceul la care am intrat din cate am inteles cere ca si costumatie blugi si camasa alba. eu nu cunosc pe nimeni din clasa mea si cum e primul an nu stiu cum sa ma imbrac m.as imbraca in blugi si camasa alba dar nu stiu si daca colegi mei se v.or imbraca la fel si nici ce parere o sa fac daca v.oi fi singurul imbracat asa. ajutati-ma va rog dau fundahee hee

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Regulile scolii si ale clasei le afli in prima saptamana. Daca o scoala cere uniforma, asta nu inseamna ca te duci din prima zi imbracat in uniforma. In primele 7 zile veti discuta cu dirigintele clasei aspecte legate de organizare si vestimentatie. Nu cred ca e o urgenta blugii si camasa alba, dar trebuie sa tii cont ca imbracamintea sa fie decenta, sa se potriveasca cu locul in care te afli. Prima impresie conteaza si ar fi util sa tii cont de asta. Ulterior, faci cum ti se spune. Mult succes in noul an scolar!

| Lookwhoisthere a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa te imbraci ca toti ceilalti si in plus in prima zi (banuiesc ca atunci te referi) majoritatea vor fii imbracati mai office pentru ca asa vor parintii pentru prima zi de scoala sa fii cat mai prezentabil laughing :*