| Bєshka a întrebat:

Ma pricep la desenat(la animeuri) chiar foarte bine si vreau sa ma fac designer de haine.As vrea sa-mi croiesc propriile rochii(cum au fetele anime).Am 13 ani,dar nu stiu cum sa le fac,imi trebuie materiale, nici nu stiu sa cos big grin. Ceva sfaturi? Cum as putea sa fac haine?(nu vreau siteuri cu materiale sa comand)Funda!

Răspuns Câştigător
| RazaDeLumina a răspuns:

Daca vrei sa fie mai strans pe sani, iti trebuie un material care sa contina si ceva elastic.Deci,rochia initial fa-o din material negru simplu.Ca sa iti iasa bine, fa separat partea de sus mai stramta si partea de jos masoara asa fel incat sa iti iasa mai larga.Cumpara dantela separat si coase-o peste ce ai facut, de la ce nivel vrei tu.Iti trebuie ceva intrucctiuni cu masina de cusut ca sa aflii ce tip de cusatura merge cu materialul pe care il folosesti ca sa nu se destrame, sau sa arate urat.In rest..cred ca iti imaginezi ce si cum trebuie sa faci. Daca nu, cum ti-am zis, cauta pe youtube ceva tutoriale ca sa iti formezi o idee despre cum se lucreaza cu asa ceva.

11 răspunsuri:
| 1000bodies a răspuns:

Materiale gasesti la textile. Trebuie sa ai un magazin de genul asta la tine in oras.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Si eu stiu sa desenez foarte bine personaje din anime. Intr-un an am facut peste 350 de desene si sunt chiar foarte reusite

| Bєshka explică (pentru 拉维尼亚):

Bv happy si eu desenez in fiecare zi.

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru Bєshka):

Bravo!

| anameoow a răspuns:

Salut! Nu-mi vine sa cred, acelasi vis il am si eu.Doar ca..sincer,am 16 anilaughing
Deci, eu am inceput deja sa imi fac propiile haine. Daca vrei sa te faci designer inseamna ca trebuie sa iti faci schite.Si,nu de anime.Schite cu forma corpului de om, doamne.Ca doar n-oi avea corp de animelaughing.Bun deci, odata ce ai idei iti trebuie o masina de cusut. Daca hainele le vrei pentru tine trebuie sa iti iei marimile(umeri, bust, talie, solduri.)si cumperi materialul in functie de asta.De mana nu poti sa cosi asa ceva.Pentru folosirea masinii de cusut iti trebuie totusi ceva antrenament..nu ar trebui sa incepi direct cu ideile tale,, marete``pentru ca poate vor fii esecurilaughing. Deci, nu stiu cum sa iti explic ce si cum, pentru ca nu stiu cum vrei tu sa fie rochiile. Daca imi descrii putin, iti explic cum sa faci asu oricum. poti sa cauti pe youtube ceva tutoriale.

| Bєshka explică (pentru anameoow):

Rochia sa fie neagra, pana peste genunchi si jos sa fie ceva dantela.Sus fara curea de umar la sani sa fie mai strans.Cam asa as vrea sa arate.

| Bєshka explică (pentru RazaDeLumina):

Mz mult de sfaturi :*

| anameoow a răspuns (pentru Bєshka):

Nu ai pentru cehappy

| RazaDeLumina a răspuns (pentru Bєshka):

Daca vrei sa fie mai strans pe sani, iti trebuie un material care sa contina si ceva elastic.Deci,rochia initial fa-o din material negru simplu.Ca sa iti iasa bine, fa separat partea de sus mai stramta si partea de jos masoara asa fel incat sa iti iasa mai larga.Cumpara dantela separat si coase-o peste ce ai facut, de la ce nivel vrei tu.Iti trebuie ceva intrucctiuni cu masina de cusut ca sa aflii ce tip de cusatura merge cu materialul pe care il folosesti ca sa nu se destrame, sau sa arate urat.In rest..cred ca iti imaginezi ce si cum trebuie sa faci. Daca nu, cum ti-am zis, cauta pe youtube ceva tutoriale ca sa iti formezi o idee despre cum se lucreaza cu asa ceva.

| DSabb a răspuns:

Incepe un curs de croitorie ceva, mama mea este croitoreasabatting eyelashes

| RazaDeLumina a răspuns:

Pai in primul rand invata sa cosi in al doilea rand material il poti lua de la second hand...

| Yukki a răspuns:

E mai complicat pentru ca inca esti mica sa iti poti face singura hainele laughing, bine daca stii foarte bine si te felicit pentru talentul tau la desen, si eu sunt exact ca tine. Dar costumele anime se croiesc mult mai greu decat pare, fa designer-ul si cerei unei croitorese sa iti faca cosumulwinking