| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Vreau sa va intreb,pe cei care au mai trecut prin deastea,cum as putea sa-mi dau o gaura in ureche acasa. La salon mama nu ma lașa,nush de ce, dar vreau sa-mi dau singura acasa. Chestia este ca mie frica tare sa imi dau singura si nici nu prea stiu sa procedez. Va rog ajutati-ma! O sa ma doara? sad

4 răspunsuri:
| MoneyRoBeRt a răspuns:

Mai intai freci bine urechea cu sare apoi pota sa introduci acul cu usurinta

| Vellamo a răspuns:

Vorbeste cu mama ta,si spune-i ca e mai sigur sa mergi la un salon,unde totul e steril,si ei stiu exact cum sa procedeze.
Daca vrei sa t-il faci acasa,si sa fie totul ok,iti poti face gaura din ureche cu un o branula,pentru ca e sterila,si mult mai sigura decat acul incins sau un ac obisnuit.
Poti pune gheata pe lobul urechii inainte,si o tii acolo pana iti amorteste zona respectiva,dupa care pur si simplu iti impingi branula in ureche,dar nu asa,idk brutal bc sunt sanse sa iti faci gaura aiurea,pozitioneaza-ti acul in locul in care vrei si incearca sa impingi tare, nu o sa doara, poate doar o sa simti o mica intepatura, si nu o sa iti curga nici sange, in ureche e cel mai usor de dat gaura.

| MatyMatyna a răspuns:

Prima data freci urechea cu sare, dupa incalzesti putin un ac, pui un mar sub si iti dai gaura incet cat timp acul este fierbinte!

| MariaAna1996JqYv explică (pentru MatyMatyna):

Am ace medicinale cele mai groase, si doar cand ma uit cat de groase sunt, ma ia fiori. nu stiu ce sa fac. sad