| HeadUpAndSmile a întrebat:

vreau si eu niste remedii naturale pentru cosuri; nu tot felul de creme.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metodele naturale nu dau rezultate rapide.
Eu iti recomand crema Ivatherm Akne-Syt, cosurile se duc dupa 3 zile de la utilizarea ei. Costa 40-50 lei si se gaseste la farmacie. Stiu ca pretul e un pic cam piperat dar isi face perfect treaba.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O mască pe bază de acid salicil, tinctură de propolis.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Depinde si ce tip de acnee ai...
Sper ca iti dai seama ca, in cazul in care ai o acnee mai severa, tratamentele naturiste sunt insuficiente.

| Bernoullie a răspuns:

Mananci ciocolata? Eu inainte credeam ca faceam cosuri de la varsta si incercam sa-mi fac masti si sa-mi iau de la farmacie o gramada de prostii, pana cand am observat ca atunci cand nu am ciocolata in casa, nici cosurile nu prea mai exista. Daca nu mananc ciocolata (deloc) timp de 2 saptamani nu mai imi apare nici un cos, da imi e cam greu din cauza ca iubesc ciocolata. De obicei fac cura asta cand trebuie sa ma duc la o nunta sau ceva. Incearca sa nu mai pui tu gura pe ciocolata sa vezi cum ti se curata tenul!

| HeadUpAndSmile explică (pentru Bernoullie):

Cum?! 2 saptamani fara ciocolata?! 1

| Bernoullie a răspuns (pentru HeadUpAndSmile):

E alegerea ta: Ori placerea, ori frumusetea

| HeadUpAndSmile explică (pentru Bernoullie):

Uffffffff!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bernoullie):

Nu exista nicio dovada stintiifica din care sa rezulte ca ciocolata provoaca cosurile, bineinteles ca excesele nu au cum sa-ti faca bine si nici un program dezordonat in ceea ce priveste mancarea.

| aleSsialeXxia a răspuns (pentru Bernoullie):

Nu toate persoanele au "problema"asata cu ciocolata...pur si simplu au un tem mai sensibilll...

| dragosh57 a răspuns:

Buna, pentru un ten curat fierbe tarata de grau si spala-te cu ea sau cu ceai de galbenele. Una dintre cele mai bune alifii se numeste AcneoGel este foarte buna si ieftina 7 lei. Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS : nu iti pune lamaie pe fata doar daca vrei sa-ti iriti tenul.

| HeadUpAndSmile explică (pentru anonim_4396):

Nici nu ma gandeam la asa ceva...

| Athée a răspuns:

Tărâță pe fata umeda.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| KiraVonHell a răspuns:

Spalate cu DOVE este foarte bun il folosesc si eu si chiar da rezultate.

papa.

| needyou a răspuns:

Storsul?laughing big grin

| SmartphoneGirl a răspuns:

Zeama de lamaie. Exact asa stoarce o lamaie si pune sucul pe zona afectata. Fa asta in fiecare seara pana trece. S-ar putea sa te usture putintel la inceput.