| AncaAP a întrebat:

Hi, TPU! :*
AM o problema, poate pentru unii minora, dar pe mine ma enerveaza de mult mult timp... parul meu este cret, no problem, dar are si foarte mult volum, foarte, si din cauza asta nu-l prea pot purta desfacut pentru ca ma deranjeaza, mi se face cald si nu arata bine...
Vreun sfat ca sa reduc din volum?
Funda :*

3 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Hei.Dupa ce te limpezesti de sampon, aplica-ti o masca pe par, sau daca nu ai, un balsam, dar doar pe lungimea parului, nu la radacina! Cand te usuci incearca sa te piepteni foarte mult si des, si nu cu o perie(creeaza volum), ci cu un piepten cu dintii rari!

| minonAA a răspuns:

Si eu am parul cret big grin
Eu, de obicei, dupa ce fac baie trec mana prin par, formandu-mi buclele si il aranjez cat timp e ud. Nu-l pieptan deloc. big grin Sa vezi ca o sa iti stea fain :*

| Amatoru a răspuns:

Eu ador fetele crete...dar na exista foarfeca de rarit parul si multe alte inovatii iesite acum mai nou, du-te la cooafor.Eu aveam parul prea des si il raream mai mereu la frizer, bafta creato!