| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Idei de costum pentru Halloween? Nu vreau idei gen zombie, vrajitoare etc, e cliseic.

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa te costumezi in Moartea, sau ceva de genul Printesa Mortii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite,nu stiu daca esti fata sau baiat dar daca esti fata si te duci la vreo petrecere de halloween unde toti sa zicem ar fi imbracati ca niste copii mici care au dat in mintea copiilor de 7 ani imbracati in tot felul de personaje horror gen vampir, fantoma tu... uite ai putea sa iti comanzi o rochie gen pelerina...scurta..de culoare neagra.dar nu foarte mulata..pana la genunchi ...cu gluga si manecile sa fie lungi...iar parul ti l-ai putea ondula frumos...si ti-ai putea pune gluga de la rochie in cap...iar pe fata ti-ai putea face un machiaj gen pisica...
Cauti pe google:machiaj pisica de halloween(e un machiaj foarte simplu de realizat) sau pur si simplu iti poti face buzele de culoare rosu aprins sau negru(cum preferi) si iti poti realiza un machiaj negru pe pleoape )iar in picioare ti-ai putea asorta cu rochia o pereche de sandale superbe cu toc subtire de culoare neagra sandalele...
Sper ca te-am ajutat!
Si cu siguranta vei atrage privirile tuturor :*

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Pai sunt o groaza de idei misto, hai sa iti zic cateva:
- poti adopta un costum precum fetele din videoclipul Bad Blood al lui Taylor Swift, te poti imbraca ca Arsyn (Selena Gomez) sau ca Tay.
- Harley Quinn
- Ingeras
- Printesa
- Mireasa
- Marilyn Monroe
- Politista sexy laughingrolling on the floor)
- te poti costuma precum Ariana Grande
- Violetta
- in pompierita laughing
- doctorita
- vampiroaica
- varcolac
- magician
Sunt o groaza de idei! Sper ca te-am ajutat! kiss

| FabianelSHAF a răspuns:

Bună, îţi recomand un costum gen mireasă, făcut dintr-o perdea deasă sau aşa ceva. Mă refer la o improvizaţie, că nu dai 1.000 de euro pe o rochie.

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Pop Art happy eu asta o sa fac de Halloween. e si fain, usor de facut si iti poti personaliza lookul

| Diaana17 a răspuns:

Poți combina mai multe idei ca să ajungi la un costum. De exemplu: Gândește-te la o mireasă, cum a spus și Fabianel. Să zicem că ar fi o mireasă nebună, machiată înfiorător... Îi poți adăuga și niște accesorii care nu au nicio legătură, dar ar fi o combinație perfectă.

| Elena_Carmen_1990_j2FR a răspuns:

Batman, varianta feminina.