| RalukaFrk a întrebat:

Ieri mi am dat piercing in buza superioara in partea dreapta ieri era umflata buza dar nu mult ei bn... azi dim cand m am trezit am vazut ca mi se lasase buza si goarte umflata si cand dau cu limba ma doare ma ustura... as vrea sa stiu daca e ok si in cate zile nu va mai fii asa umflata

Răspuns Câştigător
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Da intr-un fel este ok cam in 3/4 zile ar trebui sa dispara umflatura. In mod normal cand ati bagi piercing in buza ai nevoie de un pierce cu tija mai lunga

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

In minte nu puteai sa iti pui poate iti mai crestea!
Nu esti constient ca nu o sa te mai angajeze nimeni
iar politia o sa te creada din prima infractor
iar tribunalul nu o sa mai plece de la premisa de ne vinovatie
pentru ca prin tatuaje si alte cuie batute in corp
oamenii isi pierd increderea in tine
si incep sa te judece gresit si sa nu mai aiba incredere in tine ca si om
o sa inceapa oamenii sa te desconsidere

Stiu o tara unde doreau sa ma omoare daca as fi avut asa ceva sau tatuaje
m-au luat m-au cautat in fud, mi-au luat amprentele adn-ul amprente dentare...
fotografii la ochi ca la infractori
doar pentru ca aveam la masina nr de imatriculare de Romania
si la ei romanii au furat
dar eu nu eram cu furatul pe la ei eu eram cu spionatul
asta e alta treaba
Doream sa iti spun ca este foarte importat in viata sa nu ai semne perticulare
sa ai un cazier perfect curat tu cu toti prietenii tai si toti membrii familiei tale
sau nu aveti legaturi cu mafia sau cu drogurile sau cu partide politice

Multi oameni judeca direct dupa aparente
si o sa iti fie greu in fiata cu belciuge in nas
pentru ca daca mergi la un comunist ca mine sa fii angajat
atunci imi va fi foarte greu sa ma reprezinti in fata clientilor mei la fel de comunisti ca si mine

| Dzeko7 a răspuns (pentru RxTx):

Lasa-l ma daca el vrea sa fie smecher cu k n-ar trebui sa te ei de el. Oricum nu cred ca-l angaja nimeni.Ma intreb ce o fi spus mama lui cand l-a vazut : "bravo fiule mai facut mandra acum semeni cu taica-tu".

| Dzeko7 a răspuns (pentru Dzeko7):

Scuze nu am vazut ca e fata.

| RxTx a răspuns:

Pentru ca am fost asistent medical in urma cu 1000 de ani si sufletul meu nu ma lasa sa nu dau un sfat bun unui om cu probleme :
Sa inflamat
Rezolvarea :
glicerina boraxata cu nistatina
Gasesti la farmacie asta curata bacteriile care te fac sa te usture si sa te doara
are efect desinfectant
nu e rea la gust chiar se foloseste pentru afte si rani care apar in gura
costa maxim 9 lei
glicerina boraxata cu nistatina

Ar trebui sa iti treaca ( si o sa se vindece mai repede daca scoti corpul strain din rana adica cuiul acela daca renunti la el )

Pentru o vindecare mai rapida poti incerca si desinfectare cu o picatura de :"albastru de metil " spus popular
albastru de metilen
are la farmacie (sa nu le spui ca vrei sa il bagi in gura ca nu iti da ) ci le spui ca te-ai intepat intr-un cui talpa si vrei sa nu se infecteze si ti-a spus doctorita de familie sa dai cu albastru de metilen timp de 1 saptamana.
Dai din cand in cand cu albastru de metil la buza ta si nu o sa se infecteze mai rau de cat este in prezent ba ciar o sa mai vindece.
nu mori daca inghiti o picatura pentru ca in urma cu 10 ani se folosea pentru rosu in gat.
Daca vezi ca incepe sa faca cumva puroi sau se umfla mai tare si te doare si mai rau mergi la medic.
Poti sa mai incerci cu putina foarte putina tetraciclina unguent dar pe exteriorul buzei ( este pentru uz estern adica nu se baga in gura ) e ieftina rau vreo 5 lei tubuletul daca nu mai ieftina.
Pentru a incetini viteza de propagare a infectiei pune comprese reci.

ACUM M-AM GANDIT POTI AVEA TETANUS
MERGI LA URGENTE LA SPITAL DACA SEU UNFLA SI MAI TARE
Din cate imi aduc eu aminte din tetanus se moare repede adica in vreo 20 ore crapi daca ai tetanus si nu mergi la medic.
Tine sub urmarie marimea unflaturii
ia o linie incercuieste zona rosie si dureroasa
daca ea se extinde si dupa incercarea de a trata babeste acasa cu ce ti-am spus eu
atunci mergi neaparat la spital si cere un vaccin anti tetanus
si daca vezi ca mai creste in intensitate durerea atunci cere sa iti faca analize pentru tetanus sa vada daca nu ai tetanus pentru ca de la tetanus se cam moare.
tetanusul este o boala care se face de la metale care inteapa corpul omenesc
exact ca in cazul tau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca te duci acum sau cand faci o infectie de toata frumusetea, oricum tot la medic o sa ajungi