| Dragos636 a întrebat:

Imi puteti explica cum sunt hipsterii? Nu ma refer la cum se imbraca.

2 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Hipsterul citeste mai mult, este vegan, isi cumpara viniluri, isi achizitioneaza haine de la diverse targuri vintage. Cand termenul de hipster este folosit ca o insulta, e folosit pentru a arata falsul si a implica lipsa autenticitatii.
Este ironic, traieste cu lejeritate si uraste sa fie calificat drept hipster. Hipsterul e acuzat ca nu are ideologie. E un mix de anarhism, punk, anti-capitalism, ecologism si, pe alocuri, atitudine post-rasiala.

| Mihai_Paun_1998 a răspuns:

Pe scurt sunt acei oameni care vor sa iasa din tipar,care asculta muzica indie,se imbraca atipic,cei care se imbraca impopotanat. Deci,ce inseamna hipster? Da,diferit sau cel putin asa considera ei. Mie imi place sa asociez termenul hipster cu swag-ulwinking Daca stam bine sa ne gandim toti avem swag, adica propriul stil de imbracaminte, comportament, gandire si asa mai departe, toti vrem sa iesim in evidenta. In ziua de azi "hipster" poate fi considerat oricinewinking