| Carinaad a întrebat:

Imi puteti recomanda un fond de ten cu o nuanta foarte, foarte, foarte deschisa? Si o pudra la fel.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Cele mai bune fonduri de ten si pudre le gasesti la Sephora sau Avon (din punctul meu de vedere). O dimineata frumoasa iti doresc.

| Blackrose4 a răspuns:

Bună.
Cele mai deschise nuanțe sunt "porcelain" şi "light porcelain". Când ai nevoie de un fond de ten caută fonduri de ten care au această nuanță. Ştii ce tip de ten ai?
Ai putea încerca Maybelline NY Affinitone care este pentru toate tipurile de ten: http://m.emag.ro/......8SBJBBBM/. O altă sugestie ar fi fondul de ten Make Up Forever HD, este puțjn mai scump dar merită investiția şi găseşti şi printre cele mai deschise nuanțe.
Ca pudră îți recomand pudra de la Rimmel London Stay Matte (în cazul în care nu doreşti să investeşti mulți bani într-o pudră). Este ieftină şi foarte bună/calitativă. La această pudră te sfătuiesc să îți cumperi nuanța 001 Transparent.

| Chrlls a răspuns:

Recomand revlon colorstay (fond de ten) nuanta ivory nr.110 este cea mai deschisa pe care o au iar ca pudra eu sunt foarte multumita de cea de la max factor creme puff iar nunata o poti alege singura ca sunt mai multe care sunt deschise si nu-mi pot da seama de care vrei tu

| GargaritzaB a răspuns:

Buna! Iti poti alege fondul de ten pe care il doresti de aici: https://kupoane.ro/store/notino/. Pe langa reduceri vei obtine si un cod transport gratuit notino.